Labots pasaules rekords pusmaratonā

06/12/2020 12:13
Kibivots Kendijs

Kenijas skrējējs Kibivots Kendijs svētdien Valensijā labojis pasaules rekordu pusmaratona distancē.

Viņš svētdien kļuva par pirmo sportistu, kuram izdevies distanci noskriet ātrāk nekā 58 minūtēs, to paveicot 57 minūtēs un 32 sekundēs. Viņš iepriekšējo rekordu laboja par 29 sekundēm.

Džefrijs Kamvorors no Kenijas pērn rekordu sasniedza ar laiku 58 minūtes un viena sekunde.

Zīmīgi, ka pirmo četru vietu ieguvēji svētdien pusmaratonu noskrēja ātrāk nekā Kamvorors to iespēja pērn. Otro vietu izcīnīja ugandietis Džeikobs Kiplimo (57 minūtes un 37 sekundes), kenijietis Ronekss Kipruto bija par 12 sekundēm lēnāks, bet viņa tautietis Aleksandrs Mutiso atpalika par vēl desmit sekundēm.

Distancē pie 15 kilometru atzīmes Kendijs bija grupā, kas steidzās noķert atrāviena skrējējus. Viņš šo kilometru šķērsoja ar laiku 41 minūte un desmit sekundes.

Kendijam konkurenci sastādīja Kiplimo, abiem laiku no laika pārņemot vadību, taču galotnē vēl vienu atrāvienu veica Kendijs.

Tikmēr dāmu konkurencē uzvaru izcīnīja pusmaratonā debitējusī Etiopijas pārstāve Genzebe Dibaba, kura finišu sasniedza pēc stundas piecām minūtēm un 18 sekundēm.