Lagzdiņš iekļūst B finālā Pasaules kausa posmā smaiļošanā un kanoe airēšanā

20/05/2022 19:20
Roberts Lagzdiņš

Latvijas sportists Roberts Lagzdiņš piektdien Čehijas pilsētā Račicē Pasaules kausa (PK) posmā smaiļošanā un kanoe airēšanā iekļuva B finālā 500 metru kanoe airēšanas sacensībās.

Priekšsacīkstēs latvietis nopelnīja vietu pusfinālā, trešajā airējumā finišējot sestajā vietā. Viņš distancē pavadīja minūti un 53,24 sekundes. Airējumā uzvarēja rumānis Katalins Kirila, kuram Lagzdiņš zaudēja 7,22 sekundes. Pusfinālā iekļuva septiņi ātrākie airētāji no deviņiem. Pirmajā pusfinālā Latvijas airētājs ieņēma piekto vietu, iekļūstot B finālā. Viņš finišēja pēc minūtes un 53,75 sekundēm. Airējuma uzvarētājam ukrainim Pavlo Altuhovam latvietis zaudēja 4,26 sekundes, bet no trešās vietas, kas deva tiesības startēt A finālā, viņš atpalika 2,80 sekundes. No deviņiem airētājiem trīs iekļuva A finālā un četri – B finālā. Fināli norisināsies sestdien.

Pasaules kausa posmā Račicē Lagzdiņš startē arī 1000 metru distancē, kur priekšsacīkstēs, finišējot četrās minūtēs un 2,27 sekundēs, savā airējumā bija ceturtais un iekļuva sestdien gaidāmajā finālā. Šajā airējumā uzvarēja olimpiskais čempions Izakīass Santuss no Brazīlijas, kuram Lagzdiņš zaudēja 2,74 sekundes. Smaiļošanā sestdien sacentīsies divas Latvijas ekipāžas Roberts Akmens/Roberts Pumpa un Aleksejs Rumjancevs/Aldis Artūrs Vilde. Sacensības beigsies svētdien.