“Lakers” turpina pārliecinoši, “Pelicans” jau 12. neveiksme pēc kārtas

16/12/2019 08:46

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) norisinājās piecas spēles. Par Latvijas pārstāvja Rodiona Kuruca pārstāvētās Bruklinas “Nets” sekmēm jau vēstījām.

Kārtējo uzvaru izcīnīja Losandželosas “Lakers” (24-3) basketbolisti, kuri izbraukumā ar 101:96 tika galā ar Atlantas “Hawks” (6-21). Komandas septīto panākumu pēc kārtas ar 32 gūtiem punktiem kaldināja Lebrons Džeimss, kurš izcīnīja arī 13 bumbas zem groziem un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles. Entonijs Deiviss 27 punktiem pievienoja 13 atlēkušās bumbas, kamēr zaudētāju rindās rezultatīvākais bija otrgadnieks Trejs Jangs, kurš “Lakers” grozā sameta 30 punktus.

Tagad “Lakers” ir dalīts labākais uzvaru – zaudējumu rādītājs līgā. Arī Milvolki “Bucks” ir 24 uzvaras un trīs zaudējumi.

Piektdien Lebrons uzvarā par Miami “Heat” guva 28 punktus, bet tad lidoja uz Kolumbusu, lai redzētu sava dēla Bronija spēli vidusskolas komandas rindās. Pēc tam Lebrons komandai pievienojās Atlantā, neapsverot iespēju izlaist maču pret līgas pastarīti. “Nezinu, cik spēles man vēl atlikušas savā karjerā,” sacīja 34 gadus vecais Džeimss. “Nezinu, cik daudz bērnu ierodas uz spēli, lai redzētu mani spēlējam… Tas ir mans pienākums. Mans pienākums ir spēlēt.”

12. zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Ņūorleānas “Pelicans” (6-21), kas savu skatītāju priekšā ar 119:130 atzina Orlando “Magic” (12-14) komandas pārākumu. 12 neveiksmes pēc kārtas ir jauns “Pelicans” organizācijas antirekords. Džonatans Īsaks atzīmējās ar “doube double”: 21 gūts punkts un desmit atlēkušās bumbas, bet pirmo spēli pēc savainoja sadziedēšānas aizvadīja centrs Nikola Vučevičs, kurš 29 minūtēs guva 20 punktus.

Denveras “Nuggets” (17-8) savu skatītāju priekšā ar 111:105 pārspēja Ņujorkas “Knicks” vienību (6-21). Pirmajā puslaikā Denvera iekrāja 16 punktu pārsvaru, bet cīņas trešajā ceturtdaļā viesi no Ņujorkas to sadeldēja līdz vienam punktam, bet izšķirošā ceturkšņa ievadā pat izvirzījās vadībā. Tomēr septīto uzvaru sezonā “Knicks” nespēja sasniegt, Denveras komandai uzlabojot sniegumu tieši spēles izskaņā.

Ar “double double” izcēlās Nikola Jokičs, kurš 25 punktiem pievienoja 10 atlēkušās bumbas, bet “Knicks” rindās 22 punkti Markusam Morisam.

Trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja Indiānas “Pacers” (18-9) komanda, kas mājās ar 107:85 pārspēja Šarlotes “Hornets” (12-7) komandu. Savukārt ceturto panākumu iepriekšējās piecās spēles guva Sakramento “Kings” (12-14) komanda, kas izbraukumā ar 100:79 pārspēja līgas vicečempioni Goldensteitas “Warriors” (5-23).

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta svētdienas spēļu rezultāti:

Goldensteitas “Warriors” – Sakramento “Kings” 79:100 (18:26, 24:25, 17:28, 20:21);

Denveras “Nuggets” – Ņujorkas “Knicks” 111:105 (33:22, 34:29, 20:33, 24:21);

Atlantas “Hawks” – Losandželosas “Lakers” 96:101 (25:24, 23:31, 30:27, 18:19);

Bruklinas “Nets” – Filadelfijas “76ers” 109:89 (28:23, 29:20, 26:23, 26:23);

Indiānas “Pacers” – Šarlotas “Hornets” 107:85 (33:20, 26:24, 13:22, 35:19).