Laksa gūst 15 punktus Itālijas A sērijas finālsērijas trešajā mačā

03/05/2022 23:35
Kitija Laksa

Latvijas basketboliste Kitija Laksa otrdien Boloņā guva 15 punktus Itālijas A sērijas fināla trešajā mačā, Skio “Familia” piedzīvojot zaudējumu izbraukumā. Latvijas izlases bijušā galvenā trenera Georga Dikeulaka vadītā Skio komanda viesu lomā ar 71:72 (20:13, 20:25, 22:12, 9:22) piekāpjoties Boloņas “Virtus Segafredo”. Sērijā līdz trim uzvarām Skio komanda joprojām ir vadībā ar 2-1.

Laksa laukumā bija 31 minūti un 15 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no pieciem divpunktu metieniem un trīs no pieciem tālmetieniem. Viņa arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz kļūdījās, nopelnīja divas personiskās piezīmes, izprovocēja divus pretinieču sodus un sakrāja +/- rādītāju +2. Laksa bija otra rezultatīvākā viešņu rindās, Sandrīdei Grudai sakrājot 17 punktus, 14 atlēkušās bumbas un pa četrām rezultatīvām piespēlēm un kļūdām. Mājiniecēm 21 punktu guva Ivana Dojkiča.

Nākamā finālsērijas spēle paredzēta ceturtdien Boloņā Ceturtdaļfinālā “Famila” apturēja Karlīnes Pilāberes pārstāvēto Sanmartīno “Fila” vienību, bet pusfinālā pieveica Raguzas “Passalacqua”. Pamatturnīrā Skio basketbolistes uzvarēja visās 23 spēlēs un izcīnīja pirmo vietu.

Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Venēcijas “Umana Reyer”, finālsērijā ar 3-2 pieveicot Skio “Famila”.