Laksa: Pieņēmu labāko lēmumu sev – atrasties šobrīd ar Latvijas izlasi

15/05/2023 15:54
Nokopēts
Kitija Laksa

Kitijas Laksas pievienošanās Latvijas izlasei, nevis Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) komandai Dalasas “Wings”, bija pašas basketbolistes lēmums, sarunā ar žurnālistiem atklāja spēlētāja.

Februāra beigās “Wings” parakstīja līgumu ar Laksu, taču pagājušajā nedēļā tas tika pārtraukts, Dalasas vienībai saglabājot tiesības uz latviešu uzbrucēju. WNBA sezona aizrit vasarā – laikā, kad ir starptautiskie izlašu turnīri un klubu starpsezona Eiropā.

“Tā kā man ir divu gadu līgums ar Boloņas klubu, viņi par šo iespēju nebija pārāk priecīgi. Ilgu pārrunu rezultātā vienojāmies un es pieņēmu labāko lēmumu sev – atrasties šobrīd ar Latvijas izlasi. Tā bija tikai un vienīgi mana izvēle. Šogad uz WNBA es nedošos,” stāstīja Laksa.

WNBA komanda “Wings” aptur līgumu ar Laksu

Kopā ar Boloņas “Virtus Segafredo” komandu Laksa šosezon kļuva par Itālijas vicečempioni, apstājās Itālijas kausa pusfinālā un neizkļuva no apakšgrupas FIBA Eirolīgā. “Bija dienas, kad mums gāja labi, un dienas, kad ne tik labi. Mērķi – Itālijas čempiontitulu – nesasniedzām un šobrīd no tā tālu atrodamies. Taču jāsaprot, ka būvējam lielu, jaunu komandu ar ambīcijām un uzlēkt augstāk par savu pēcpusi nav iespējams,” atzina basketboliste.

Pirmdien izlase sāka sagatavošanās ciklu šī gada Eiropas čempionātam. Ar valstsvienību kopā vairs nav ilggadējās saspēles vadītājas Elīnas Babkinas, kura nolēmusi noslēgts karjeru. “Noņemu cepuri Elīnas priekšā,” teica Laksa, izceļot basketbolistes lielo ieguldījumu izlasē. “Katrs pieņems lēmumu, kas labāks pašam sev, un esmu priecīga, ka viņa pieņēma lēmumu, ar kuru pati ir apmierināta.”

Sagatavošanās laikā Latvijas izlasei ir paredzētas septiņas pārbaudes spēles. No 26. līdz 28.maijam Stambulā Latvijas komanda piedalīsies pārbaudes turnīrā, sacenšoties ar Turcijas, Čehijas un Ungārijas izlasēm. 2. un 3.jūnijā savā laukumā paredzētas spēles ar Slovākijas izlasi, bet 9. un 10.jūnijā – ar Dienvidkorejas komandu.

Eiropas meistarsacīkstes Telavivā un Ļubļanā norisināsies no 15. līdz 25.jūnijam. Grupas turnīru latvietes aizvadīs Telavivā, 15.jūnijā sacenšoties ar Spānijas, 16.jūnijā – ar Grieķijas un 18.jūnijā – ar Melnkalnes izlasi.

Vētra: Centīsimies saprast mūsu stiprās un vājās puses, no kurām attiecīgi veidosim mūsu spēles stilu

Vētra: Nebijām favorīti ar Babkinu, un nebūsim autsaideri bez viņas

TOP notikumi
1
X
2
5.5
4.5
1.53
6.75
4.75
1.44
5.5
4.5
1.55
1.31
5.5
9.25
4.75
3.75
1.72
3.5
4.1
1.9
1.6
3.9
5.75
3.6
3.75
1.95
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām