Laksa un “Famila” sasniedz Itālijas kausa pusfinālu

25/03/2022 00:07
Kitija Laksa

Itālija

Latvijas basketboliste Kitija Laksa ceturtdien guva 15 punktus un palīdzēja Skio “Famila” komandai sasniegt Itālijas kausa pusfinālu. “Famila” ceturtdaļfinālā ar rezultātu 79:63 (20:18, 19:18, 24:21, 16:6) pārspēja turnīra saimnieci Samartīno “Fila” vienību, kuru pārstāve Karlīne Pilābere.

Laksa 31 minūtē un 26 sekundēs grozā raidīja trīs no četriem divpunktu metieniem un trīs no astoņiem tālmetieniem. Viņa arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, atdeva četras rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, divreiz pārkāpa noteikumus un iekrāja pozitīvu +/- rādītāju (+18). Pilābere 11 minūtēs un 32 minūtēs punktus neguva, jo netrāpīja savu vienīgo divpunktu metienu un abus “trejačus”. Viņas rēķinā arī viena rezultatīva piespēle, divas kļūdas, viena pārtverta bumba, divas piezīmes un pozitīvs +/- rādītājs (+1). Uzvarētājām rezultatīvāka par Laksu bija tikai Daiemonda de Šīldsa, kura guva 20 punktus. Sestdien pusfinālā pretī stāsies Lukas “Gesam Gas e Luce Le Mura” komanda.

Spānija

Latvijas basketboliste Paula Strautmane ceturtdien guva divus punktus Karalienes kausa ceturtdaļfinālā, viņas pārstāvētajai Lasevas Duržeļas “Cadi La Seu” komandai ciešot zaudējumu.  “Cadi La Seu” Valensijā ar rezultātu 51:55 (14:17, 8:10, 15:19, 14:9) zaudēja Gernikas “Lointek” komandai.

Strautmane desmit minūšu un 17 sekunžu laikā realizēja savu vienīgo divpunktu metienu, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva divas kļūdas, trīsreiz pārkāpa noteikumus un iekrāja negatīvu +/- rādītāju (-10). “Cadi La Seu” komandā ar desmit punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās Irati Ečarri, bet uzvarētājām 23 punkti un 11 bumbas zem groziem bija Tinarai Nikolai Mūrai.