Laksai 13 punkti uzvarā A sērijas mačā

27/12/2021 23:29
Kitija Laksa

Itālija, sievietes

Latvijas basketboliste Kitija Laksa pirmdien guva 13 punktus Itālijas A sērijas 12.kārtas spēlē, palīdzot viņas pārstāvētajai Skio “Famila” tikt pie panākuma mājas spēlē.

Latvijas izlases bijušā galvenā trenera Georga Dikeulaka vadītā Skio komanda mājās ar rezultātu 85:69 (18:24, 31:17, 20:14, 15:14) pārspēja Sasari “Dinamo”. Laksa laukumā bija 22 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā guva 13 punktus, realizējot vienu no sešiem divu punktu metieniem, trīs no septiņiem tālmetieniem un divus soda metienus. Viņa arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, vienu reizi tika bloķēts viņas metiens, pieļāva vienu kļūdu, sakrāja četras personīgās piezīmes, izprovocēja vienu pretinieku sodu un noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu viens.

Mājinieču rindās rezultatīvākā ar 22 gūtajiem punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Džesmīna Kija. “Dinamo” vienībā ar 24 punktiem izcēlās Mārgarita Teilore Lukasa.

Savukārt Karlīne Pilābere svētdien mačā guva četrus punktus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, viņas pārstāvētajai Sanmartīno “Fila” mājās ar rezultātu 64:54 (22:13, 11:9, 13:14, 18:18) izcīnot uzvaru pār Faencas “E-Work” Latvijas basketboliste laukumā bija 11 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā realizēja vienu divu punktu metienu un abus soda metienus, kā arī sakrāja trīs personīgās piezīmes, izprovocēja vienu pretinieču sodu, divas reizes kļūdījās, pārtvēra vienu pretinieču piespēli un sakrāja efektivitātes koeficientu divi.

“Famila”, kura 11 spēlē tikusi tikai pie panākumiem, turnīra tabulā atrodas līderpozīcijās, bet “Fila” ar sešām uzvarām un sešiem zaudējumiem ieņem astoto vietu 14 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Venēcijas “Umana Reyer, finālsērijā ar 3-2 pieveicot Skio “Famila”.

Vācija, vīrieši

Latvijas basketbolists Aigars Šķēle pirmdien Vācijas bundeslīgas spēlē guva astoņus punktus, taču viņa pārstāvētā Vircburgas “s.Oliver” cieta zaudējumu. Vircburgas vienība mājās ar rezultātu 79:86 (18:25, 24:19, 12:22, 25:20) piekāpās “Gottingen”.

Šķēle laukumā bija 19 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā guva astoņus punktus, realizējot četrus no septiņiem divu punktu metieniem, bet garām aizmetot divus tālmetienus. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu pretinieku piespēli, trīs reizes kļūdījās, sakrāja trīs personīgās piezīmes, noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu pieci un +/- rādītāju -1.

Mājinieku komandā rezultatīvākais ar 17 gūtajiem punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Viljams Bufords. Uzvarētāju rindās ar 21 punktu un sešām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Stefens Brauns. Vircburgas vienība ar trīs panākumiem 12 aizvadītos mačos ieņem 15.vietu turnīra tabulā 18 komandu konkurencē. Iepriekšējo sezonu Šķēle pavadīja “VEF Rīga” komandā.