Laksai “double-double”, Jurjāne un Pulvere kaldina “Galatasaray” uzvaru

07/12/2022 19:36
Kitija Laksa

Latvijas basketboliste Kitija Laksa trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē izcēlās ar 18 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām un palīdzēja Boloņas “Virtus Segafredo” uzvarēt Mārtiņa Zībarta trenēto Pirejas “Olympiakos”, kamēr citā mačā pie panākuma tika Anetes Šteinbergas pārstāvētā Buržas “Tango”. Boloņas komanda A grupā izbraukumā ar rezultātu 79:63 (22:26, 18:16, 21:10, 18:11) pārspēja “Olympiakos”.

Laksa laukumā pavadītajās 37 minūtēs un 24 sekundēs realizēja trīs no 14 divu punktu metieniem, trīs no deviņiem tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem. Tāpat viņa statistikā atzīmējās ar 14 atlēkušajām bumbām, divām piezīmēm, divām kļūdām, vienu pārtvertu piespēli, diviem bloķētiem metieniem, sakrāja +/- rādītāju +19 un efektivitātes koeficientu 15.

Šaijene Pārkere un Laksa, abām gūstot 18 punktus, uzvarētāju rindās bija rezultatīvākās, kamēr vēl 14 punktus pievienoja Sabrina Činili, kura arī sakrāja sešas rezultatīvas piespēles. Mājinieces no zaudējuma neglāba Meganas Gustafsones un Annas Stamolamprou 21 gūtais punkts. “Olympiakos” šosezon vairs nevarēs palīdzēt Digna Strautmane, kura apmēram pirms mēneša iedzīvojās krustenisko saišu plīsumā.

Citā A grupas spēlē “Tango” savā laukumā ar rezultātu 83:62 (20:13, 26:15, 14:17, 23:170 guva panākumu pār Seksārdas KSC. Šteinberga laukumā bija 21 minūti un 58 sekundes, kuru laikā guva četrus punktus, realizējot vienu no sešiem divu punktu metieniem un divus soda metienus. Gūtajiem punktiem viņa pievienoja piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas piezīmes, trīs kļūdas, divas pārtvertas piespēles, vienu bloķētu metienu, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +11 un efektivitātes koeficientu septiņi.

Buržas komandā rezultatīvākā ar 23 punktiem bija Ivonna Andersone, bet Kaila Aleksandere guva 15 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas, sakrājot “double-double”. Pretinieču rindās Sidnija Volasa guva 18 punktus.

A grupā “Tango” ar trīs uzvarām piecos mačos ieņem piekto vietu, kamēr “Virtus Segafredo” ar bilanci 2-3 atrodas par vienu pozīciju zemāk. Katras grupas četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm, bet piekto un sesto vietu īpašnieces sezonu turpinās Eiropas kausā.

Šosezon FIBA Eirolīgā nestartē Latvijas čempionvienība “TTT Rīga”, kas pagājušajā sezonā iekļuva izslēgšanas spēlēs, kur ceturtdaļfināla sērijā piekāpās Stambulas “Fenerbahce”. Pērn par čempionēm kļuva Ungārijas vienība “Sopron”, kas finālā pārspēja “Fenerbahce”.

Citviet Latvijas basketbolistes Aija Jurjāne un Ieva Pulvere trešdien FIBA Eirokausa mačā palīdzēja Stambulas “Galatasaray” izcīnīt panākumu, kamēr citā spēlē Paulas Strautmanes pārstāvētā Lasevas Duržeļas “Cadi La Seu” piedzīvoja neveiksmi. “Galatasaray” savā laukumā ar rezultātu 68:66 (10:24, 21:12, 23:11, 14:19) uzvarēja Lielpolijas Gožuvas “InvestInTheWest Enea”.

Pulvere laukumā bija 22 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā, realizējot divus no četriem tālmetieniem, guva sešus punktus un izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja trīs piezīmes, pieļāva trīs kļūdas, vienu reizi pārtvēra pretinieču piespēli, sakrāja labāko +/- rādītāju komandā +10 un tika pie efektivitātes koeficienta divi.

Tikmēr Jurjāne spēlētās 11 minūtēs un 14 sekundēs realizēja divus soda metienus, tiekot pie diviem punktiem. Viņa statistikā atzīmējās arī ar divām atlēkušajām bumbām, trīs rezultatīvām piespēlēm, divām piezīmēm, trīs kļūdām, diviem bloķētiem metieniem, +/- rādītāja +3 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu pieci.

Uzvarētāju rindās Tieira Makovana, kura divas sekundes līdz spēles beigām guva divus punktus no groza apakšas un izvirzīja vadībā Stambulas vienību, ar kopā gūtiem 33 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām bija pārliecinoši rezultatīvākā.  Viešņu komandā 16 punktus guva Zoē Vadū.

Savukārt “Cadi La Seu” mājas spēlē ar rezultātu 58:71 (19:21, 11:14, 12:21, 16:15) piekāpās Saragosas “Casademont”. Strautmane laukumā pavadīja 24 minūtes un 28 sekundes un guva trīs punktus, realizējot vienu no diviem tālmetieniem, kā arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, tika pie vienas rezultatīvas piespēles, nopelnīja piecas personīgās piezīmes, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu piespēli, sakrāja +/- rādītāju +1 un efektivitātes koeficientu pieci.

Mājinieces no neveiksmes neglāba Laura Penja un Džūvela Tunstula, kuras guva 15 punktus, kamēr Saragosas vienībā arī ar 15 gūtiem punktiem izcēlās Mariona Ortisa. “Galatasaray” C apakšgrupā ar trīs uzvarām un divām neveiksmēm atrodas trešajā vietā, bet “Cadi La Seu” ar tādu pašu bilanci I apakšgrupā ieņem otro pozīciju.

FIBA Eirokauss aiz FIBA Eirolīgas ir otrā ranga turnīrs, un tajā šosezon spēlē sešas latviešu pārstāvētās komandas, katra savā apakšgrupā. Eirokausa pamatturnīra sacensības norisinās divās reģionālās konferencēs, kurā katrā ir pa sešām grupām ar četrām komandām. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras grupas divas labākās vienības un vēl pa četrām labākajām trešo vietu īpašniecēm katrā konferencē.