Laksai rezultatīvs sniegums Latvijas basketbolistu duelī Itālijā

19/11/2022 22:12
Kitija Laksa

Itālija

Latvijas basketboliste Kitija Laksa sestdien Itālijas A sērijas mačā guva 15 punktus un palīdzēja Boloņas “Virtus Segafredo” pārspēt Lauras Melderes Venēcijas “Umana Reyer”. Boloņas komanda savā laukumā ar rezultātu 85:71 (32:23, 16:14, 15:19, 22:15) guva panākumu pār Venēcijas vienību.

Laksa laukumā bija 32 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā realizēja divus no deviņiem divu punktu metieniem, trīs no septiņiem tālmetieniem un divus no trijiem soda metieniem. Viņa statistikā atzīmējās arī ar trīs atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, vienu kļūdu, četrām piezīmēm, trīs izprovocētiem sodiem un noslēdza maču ar +/- rādītāju +15. Pretinieču rindās Meldere bija spēles pieteikumā, bet laukumā nedevās.

Mājinieču panākumu ar 25 gūtajiem punktiem nodrošināja Čečīlija Zandalasīni, kamēr Venēcijas komandā rezultatīvākā ar 18 gūtajiem punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Džesika Šeparda.

Šodien maču vēl aizvadīs Kristīnes Vītolas Raguzas “Passalacqua”. Boloņas vienība ar astoņām uzvarām deviņās spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, kamēr par vienu pozīciju zemāk ar tādu pašu bilanci ir “Umana Reyer”. Raguzas komanda ar trīs panākumiem astoņos mačos atrodas astotajā vietā. Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva Skio “Famila” basketbolistes, kuras finālsērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 pārspēja Boloņas “Virtus Segafredo”.

Spānija

Paula Strautmane Spānijas čempionāta mačā izcēlās ar pieciem punktiem, viņas pārstāvētajai Lasevas Duržeļas “Cadi La Seu” piedzīvojot neveiksmi. “Cadi La Seu” basketbolistes savā laukumā ar rezultātu 68:70 (14:17, 14:14, 15:10, 14:16, 11:13) pagarinājumā piekāpās Gernikas “Lointek”.

Strautmane laukumā pavadītajās 26 minūtēs un 17 sekundēs realizēja vienu no diviem divu punktu metieniem un vienu no pieciem tālmetieniem. Tāpat viņa tika pie trīs atlēkušajām bumbām, vienas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas pretinieču piespēles, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja trīs piezīmes, izprovocēja divus pretinieču sodus, noslēdzot maču ar efektivitātes koeficientu četri un +/- rādītāju -7. “Cadi La Seu” vienībā Laja Raventosa ar 14 punktiem bija rezultatīvākā, kamēr pretinieču rindās 18 punktus guva Brūka Viljamsa.

Savukārt Vanesas Jasas “IDK Euskotren” mājinieču lomā ar rezultātu 48:90 (6:23, 11:23, 14:24, 17:20) atzina Saragosas “Casademont” pārākumu. Jasa laukumā bija 17 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no trijiem tālmetieniem, tiekot pie trīs punktiem. Viņa arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu, četras reizes pārkāpa noteikumus, sakrāja +/- rādītāju -15 un efektivitātes koeficientu -1. Mājinieču vienībā Mariama Kulibalī izcēlās ar 15 punktiem, bet uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 23 punktiem bija Leonija Fībiha.

Citā spēlē Aleksas Gulbes Salamankas “Perfumerias Avenida” izbraukumā ar rezultātu 62:58 (10:20, 26:16, 14:12, 12:10) uzvarēja “Jairis” vienību. Latvijas basketboliste laukumā bija nepilnas astoņas minūtes un statistikā atzīmējās ar divām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, vienu personīgo piezīmi, vienu izprovocētu sodu, +/- rādītāju -10 un efektivitātes koeficientu divi.