Laksas rezultativitāte neglābj “Start” no zaudējuma pret latviešu pārstāvēto “Stelmet Enea”

03/12/2020 23:30
Mārtiņš Laksa

Latvijas izlases basketbolista Mārtiņa Laksas 20 gūtie punkti neglāba viņa pārstāvēto komandu Ļubļinas “Start” no zaudējuma Polijas čempionātā pret Rolanda Freimaņa un Jāņa Bērziņa Zelonas Guras “Stelmet Enea”.

Zelonā Gurā vietējā “Stelmet Enea” ar 90:75 (22:19, 27:23, 17:14, 24:19) uzvarēja “Start”, svinot jau 13.panākumu 14 mačos.

Laksa laukumā pavadīja 32 minūtes un 16 sekundes, to laikā grozā raidot vienu no diviem divpunktu un visus trīs trīspunktu metienus. Viņš arī iemeta visus deviņus “sodiņus”. Tāpat basketbolists izcīnīja divas atlēkušās bumbas, iekrāja tikpat piespēles, pieļāva divas kļūdas un nopelnīja negatīvu +/- rādītāju -5.

Laksa bija rezultatīvākais savas komandas spēlētājs. Iepriekš viņš divās 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs Latvijas izlasē bija nekļūdīgs aiz tālmetienu līnijas, tādējādi basketbolists trīspunktu metienus ar 100% precizitāti izpildījis jau trīs spēles pēc kārtas.

Uzvarētāju rindās Bērziņš 21 minūtē un 13 sekundēs guva deviņus punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un trīsreiz rezultatīvi piespēlēja. Basketbolists grozā raidīja trīs no pieciem divpunktu un vienu no četriem trīspunktu metieniem.

Tāpat viņš pieļāva vienu kļūdu, iekrāja divas personīgās piezīmes un spēli noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju 1.

Tikmēr Freimanis laukumā pabija par pusminūti ilgāk un šajā laikā izcēlās ar pieciem punktiem, sešām bumbām zem groziem un trim rezultatīvām piespēlēm. Latvijas izlases basketbolists divus no pieciem divpunktu metieniem, abi “trejači” nebija precīzi, bet vēl viens punkts gūts divos mēģinājumos no soda līnijas.

Viņš arī reizi pārtvēra bumbu, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja četras personīgās piezīmes un spēli noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju 3.

Pēc 14 spēļu kārtām līdere ar 13 panākumiem ir “Stelmet Enea”, kamēr “Start” ar deviņām uzvarām ir ceturtā.

Polijas čempionātā šogad startē 16 klubi.

Sievietes

Latvijas basketboliste Kristīne Vītola ceturtdien guva divus punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra apakšgrupas otrajā spēlē, palīdzot Stambulas “Fenerbahce” komandai svinēt uzvaru pār Gundara Vētras vadīto Gdiņas “VBW Arka” vienību no Polijas.

Savā otrajā mačā Stambulas “Fenerbahce” komandas rindās Kristīne Vītola guva divus punktus panākumā B grupas “burbuli” savā laukumā pār Gundara Vētras trenēto Gdiņas “VBW Arka” – 80:70 (27:24, 13:20, 16:12, 24:14).

Vītola spēlēja 13 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu un grozā raidīja vienu no diviem divpunktu metieniem. Viņa divas reizes pārkāpa noteikumus un izcīnīja divas atlēkušās bumbas, kā arī reizi bloķēja pretinieces metienu, maču pabeidzot ar efektivitātes rādītāju pieci.

Uzvarētājām ar 23 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Satū Sabalī, bet pretiniecēm 20 punkti Alises Kunekas kontā.

Jau ziņots, ka pirmajā cīņā “Fenerbahce” ar 77:70 (13:23, 19:20, 25:19, 20:8) uzvarēja Prāgas ZVVZ USK, Vītolai punktus negūstot.

“VBW Arka” pirmajā spēlē ar 57:89 (14:25, 22:23, 12:25, 9:16) atzina Lionas ASVEL pārākumu.

Tāpat jau ziņots, ka Elīnas Babkinas pārstāvētā Orenburgas “Nadežda” vienība Stambulā A grupas spēlēs ar 77:74 (15:21, 19:26, 26:14, 17:13) pārspēja Kurskas “Dinamo”, bet ar 42:70 (11:21, 13:22, 9:11, 9:16) piekāpās Spānijas klubam Salamankas “Perfumerias Avenida”.

Turnīra saimniece Izmitas “Belediyespor” pēc Covid-19 uzliesmojuma šonedēļ Stambulas “burbulī” šajā grupā nespēlēs.

Tāpat kā Izmitas klubu, arī Anetes Šteinbergas pārstāvēto Stambulas “Galatasaray” skāris Covid-19 uzliesmojums, tādējādi tā nevar spēlēt C grupas “burbulī” Ungārijas pilsētā Šopronā. Ungārijā vietējā “Sopron” spēkosies ar diviem Francijas klubiem – Buržas “Tango” un “Basket Landes”.

Pirmā apļa spēles notiks šonedēļ, bet otrā apļa mači varētu notikt no 17. līdz 23.janvārim.

FIBA valde septembrī lēma, ka Eirolīgas turnīrā tiks mainīts izspēles formāts. Šāds lēmums pieņemts, vērtējot Covid-19 izplatību Eiropā, kā arī par prioritāti nosakot spēlētāju un pārējo iesaistīto personu drošību.

Jaunā izspēles kārtība nosaka, ka kvalifikācijas turnīrs notika vienā pilsētā ar vienu spēli. Savukārt grupu turnīrā komandas tiks sadalītas četrās grupās pa četrām katrā.

Katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas neturpinās cīņu līmeni zemākajā Eirokausā. Tikmēr ceturtdaļfināla spēles notiks vienā arēnā, komandām aizvadot tikai vienu spēli. Ceturtdaļfināli plānoti 14.-20.martā.

Ceturtdaļfināla uzvarētājas turnīru turpinās “Final 4”.