Lakučs uz četriem gadiem apstiprināts par Latvijas BMX izlases treneri

Ivo Lakučs un Māris Štronbergs - Sportaziinas.com
Ivo Lakučs un Māris Štronbergs - Sportaziinas.com

Rīga, 7.dec., LETA. Latvijas izlases treneris Ivo Lakučs arī turpmākos četrus gadu vadīs valstsvienību, lēmusi Latvijas Riteņbraukšanas federācijas () Padome.

I.Lakučs par galveno treneri tika apstiprināts 2013.gadā, šajā amatā nomainot savu brāli Olafu.

Ivo Lakuča audzēknis Māris Štrombergs iepriekšējā četrgadē izcīnīja uzvaras Eiropas un ASV čempionātu kopvērtējumos, Pasaules kausa izcīņas posmos, ieguva trešo vietu šī gada pasaules čempionāta “time – trial” sacensībās un izcīnīja vairākas citas starptautiskās uzvaras.

Vienu ceturto un vienu piekto vietu pasaules čempionātu pamatsacensībās aizvadītajā ciklā izcīnījis Edžus Treimanis. Šī gada Eiropas kausa kopvērtējumā pirmās trīs vietas elites grupā ieņēma Rihards Veide, Kristens Krīgers un Kristaps Vekša. Regulāri godalgas Eiropas un pasaules čempionātos izcīnījuši arī Latvijas jaunatnes izlases sportisti.

Kā atzīmē LRF, aizvadītā četrgades cikla laikā tika izveidotas Latvijas pieaugušo un jaunatnes BMX izlases, kas devušas iespēju Latvijas labākajiem jauniešu, junioru un elites sportistiem startēt visaugstākā mēroga sacensībās. Latvijas sportisti guva uzvaras un godalgotās vietas gan Eiropas, gan arī pasaules mēroga augstākā līmeņa sacensībās.

Aizvadītajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Štrombergs apstājās ceturtdaļfinālā, tādējādi nekļūstot par trīskārtēju olimpisko čempionu. Tāpat šo sacensību posmu nepārvarēja arī Treimanis.

Lakučs līdz 2008.gadam bija profesionāls BMX braucējs, izcīnot medaļas pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī startējot Pekinas olimpiskajās spēlēs. Jau pirms Pekinas Olimpiādes Lakučs uzsāka trenera karjeru.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par