Laporta: Algām tiek tērēti 110% no “Barcelona” ienākumiem.. Situācija ir sliktāka, nekā gaidījām

06/08/2021 21:26
Džoans Laporta

Spānijas futbola čempionāta granda “Barcelona” prezidents Džoans Laporta preses konferencē pavēstījis detaļas par komandas lielākās zvaigznes argentīniešu uzbrucēja Lionela Mesi aiziešanu no kluba.

Jau ziņots, ka Mesi un “Barcelona” nav spējuši vienoties par jaunu līgumu, kā rezultātā futbolists vairs neturpinās spēlēt Spānijas superklubā. Kā norāda “Barcelona” organizācija, tad līgumu nav iespējams parakstīt finansiālu un dažādu citu Spānijas līgas noteikumu dēļ.

“Es esmu šeit, lai izskaidrotu Mesi situāciju… Vispirms man jāsaka, ka diemžēl mums ir vienkārši briesmīga finansiālā situācija,” atklāja Laporta. “Algām tiek tērēti 110% no mūsu ienākumiem, kas nozīmē, ka mēs nevaram brīvi rīkoties.”

“Situācija ir sliktāka nekā mums stāstīja un sliktāka nekā tā, ko ieguvām veicot aprēķinus un pamatojoties uz oficiāliem datiem,” turpināja “Barcelona” prezidents. “Mūsu parādi ir lielāki nekā gaidījām. Protams, tas ir saistīts ar finanšu “fair-play” noteikumiem. Jaunais līgums ar Mesi vienkārši nevarēja tikt apstiprināts. Klubs ir augstāk par spēlētājiem, treneriem un direktoriem.”

“Mesi gribēja palikt,” atklāja Laporta. “Saku paldies visiem, kas vairākus mēnešus veica pārrunas tik sarežģītos apstākļos. Tās bija jānoslēdz noteiktā termiņā, jo Mesi bija arī citi priekšlikumi, taču process kādā brīdī bija jāpārtrauc.”

“Negribu dot viltus cerības,” atbildēja “Barcelona” prezidents, jautāts, vai situācija vēl var mainīties. “Mesi ir citi līguma piedāvājumi. Mums un viņam bija ierobežots laiks. Ja finansiālā “fail-play” noteikumi nemainīsies un izskatās, ka tā arī būs, tad spēlētājam vispirms ir jārūpējas par savu nākotni.”

Pērnvasar pasliktinājās Mesi un kluba attiecības. Argentīnietis augusta beigās informēja klubu par vēlmi pamest komandu, taču vēlāk pārdomāja. Mesi un kluba līgumā ir atruna, ka katru sezonu līdz 31.maijam futbolistam ir tiesības lauzt vienošanos bez izpirkuma maksas. Mesi advokāti uzskatīja, ka argentīnietim jau iepriekš bija tiesības to darīt vēlāk, jo sezona tika pabeigta vien augustā, bet klubs bija pretējās domās. 34 gadus vecajam Argentīnas izlases spēlētājam līgums ar “Barcelona” beidzās šī gada 30.jūnijā.

Mesi karjeras laikā sešas reizes ieguvis “Ballon d’Or” balvu, ko pasniedz gada labākajam futbolistam. Viņš “Barcelona” komandai palīdzējis desmit reizes uzvarēt Spānijas čempionātā un iegūt četras UEFA Čempionu līgas trofejas. Ar “Barcelona” komandu viņš bija kopš 13 gadu vecuma.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…