Ļašenko par iespējamo sarunu pirkšanas skandālu: Tā ir provokācija un apmelošana, negrasāmies uz to reaģēt

08/11/2021 21:43
Nokopēts
Vadims Ļašenko

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko sarunā ar portālu “Sportazinas.com” atzinis, ka pēdējā laikā medijos izskanējusī informācija par to, ka viņš, iespējams, par 50 000 eiro pircis audio ierakstu no Oļega Gavrilova, kurā esot dzirdams pats uz mūžu diskvalificētais Gavrilovs un kādreizējais LFF prezidents Kaspars Gorkšs, esot provokācija un apmelošana.

Portāla “Delfi” žurnālists Uldis Strautmanis iepriekš no “Noah Jūrmala” komandas vadītāja Aleksandra Jakubovska un no kāda “anonīma avota” bija saņēmis informāciju, ka Ļašenko it kā ticies ar Gavrilovu, lai par 50 000 eiro noklausītos paša Gavrilova un Gorkša sarunu, lai it kā kompromitētu tobrīd LFF prezidenta vēlēšanās uzvarējušo Gorkšu, kurš kongresā “apspēlēja” tieši Ļašenko.

“Katrai provokācijai ir savs termiņš un laiks,” portālam “Sportazinas.com” sacīja LFF prezidents. “Tā sakrita, ka publiskajā telpā parādījās informācija, ka Edgars Pukinsks pamet savu amatu un jau nākamajā dienā uzradās šis ziņās. Pirmkārt, Edgars Pukinsks no LFF nav aizgājis, jo mēs vienojāmies savā starpā, ka būs rotācija. Vēlos izmantot katra darbinieka spēcīgākās puses un tāpēc vienojāmies, ka Edgars turpmāk strādās vairāk stratēģiskos jautājumos, bet Arturs Gaidels pāries uz ģenerālsekretāra amatu, lai vairāk uzraudzītu administrāciju un palīdzētu man kopā strādāt un attīstīt futbolu.”

“Manuprāt, tā nav sakritība, un tas ir speciāls gājiens, lai mēģinātu nomelnot [Latvijas] futbola reputāciju,” turpināja Ļašenko. “Mani tas neuztrauc un es nepievēršu tam lielu uzmanību, jo mūs neizsitīs no sliedēm ar šādām metodēm. Mēs darām savu darbu un saprotam, kā vajag attīstīt futbolu. Esam izdarījuši daudz labas lietas gandrīz pusotru gadu un tāpēc domāju, ka futbola sabiedrība to novērtē un redz kā mēs strādājam un ko mēs darām. Neviens – ne biedrs, ne kolēģi, ne no sporta saimes – neviens nekādā gadījumā uz to nereaģē, jo viņi saprot, no kurienes tās provokācijas nāk un kā uz tām vajag reaģēt. Mēs, federācija, kopā ar starptautiskajiem partneriem no UEFA pēdējā gada laikā esam izdarījuši ļoti daudz “attīrīšanas” procesu. Virslīgā vairs nav ne “Ventspils”, ne “Noah Jūrmala” klubu. Tas nebija viegls, bet pareizs darbs. Ilgtermiņā Latvijas futbols, manuprāt, tikai ir ieguvis no tā. Bija diskvalificētas arī vairākas amatpersonas, un tas liecina, ka Latvijas futbolā ir netīras lietas un mēs izdarīsim visu 100%, lai šos jautājumus sakārtotu.”

Ļašenko atkārtoti uzsvēra, ka neplāno sniegt nedz noraidošu, nedz piekrītošu atbildi, vai viņš ir pircis audio ierakstu, sakot, ka uz baumām reakcijas nebūs. “Vēlreiz varu pateikt, ka tā ir provokācija, kuru mēs nekomentēsim, lai neietekmētu izmeklēšanas procesu. Tas, ka ir mediji, kuri intervē šādas aizdomīgas personas, tā ir viņu darīšana, bet mēs tam nepievēršam nekādu uzmanību un pret šīm personām būs nulle tolerance.”

LFF prezidents neatklāja, vai ir plānots, kādu sūdzēt tiesā, ja pēc LFF domām šīs ziņas nav patiesas. “Es negribu publiski stāstīt, ko mēs darīsim, bet mēs vērtējam visus rakstus un izteikumus un, protams, būs reakcijas. Publiski neatklāšu mūsu plānus, jo tas ir mūsu iekšējais darbs.”

“Neviens neatklāj konkrētu vārdu un uzvārdu,” par iepriekšminētajiem “avotiem” komentēja Ļašenko. “Tikai stāsta par aizdomīgām personām, kuras esot nopietnos amatos. Lūdzu, faktus un tad arī iesim uz priekšu.” Latvijas futbola vadītājs arī atbildēja uz jautājumu, vai šiem “avotiem” gluži vienkārši nav bail nākt gaismā, lai neradītu sev iespējamas problēmas. “Tās ir sazvērestības teorijas. Es negribu tērēt laiku, lai domātu, kā būs, ja būs. Ir ļoti daudz lietas, kuras vajag darīt un diemžēl es nevaru komentēt ne baumas, ne provokācijas.”

Jau ziņots, ka šogad “Optibet” Virslīgā dalību pārtrauca tradīcijām bagātā kādreizējā Latvijas čempione “Ventspils” un no turnīra tika izslēgta skandalozā jaunpienācēja “Noah Jūrmala”. “Pirms sezonas jau redzējām, kas notiek un tādēļ izslēdzām “Noah Jūrmala” komandu no čempionāta. Centāmies nepielaist šo komandu sacensībām,” turpināja Ļašenko. “Mēs redzējām, ka tur notiek aizdomīgas darbības un es domāju, ka tikai sliņķis neredzēja šīs spēles. Mums ir kauns par to, kas ir bijis uz laukuma. Mums ir kauns par tiem attaisnojumiem un to, ka aicinājām labuma guvējus un valdes locekļus uz tikšanos, bet neviens neatnāca. Tas ir rādītājs, ka tur ir netīras lietas un aizdomīgas personas. Protams, cilvēkiem tas nepatīk un ir pretestība un pretreakcija. Mums ir tāda futbola saime kāda viņa ir un tāpēc rīkojamies atbilstoši – tagadnē, pagātnē un nākotnē.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.46
4.39
7.23
1.27
5.98
10.47
4.35
3.52
1.86
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām