Ļašenko par stadionu: Mēs tādu infrastruktūru varam uzbūvēt reizi simts gados

15/04/2024 09:00
Nokopēts
Vadims Ļašenko

Latvijas futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko raidījumā “Rīta Panorāma” skaidrojis nacionālā futbola stadiona projekta attīstību.

Ļašenko viesa skaidrību, kādā stadijā šobrīd ir Latvijas nacionālā futbola projekts. “Pirmkārt, gribu teikt, ka beidzot mēs visi esam vienoti, ka stadions ir nepieciešams. Nevienam nav šaubas par to, ka Latvijai stadionu vajag, jo mums vajag konkurēt ar Lietuvu un Igauniju, kur stadions jau sen ir uzbūvēts. Igaunijā tika organizēts UEFA Superkausa, kur spēlēja Madrides “Real” pret Madrides “Atletico”. Kauņā tika uzbūvēts 15 tūkstošu ietilpīgs stadions, kur būs Eda Šīrana un “Beyonce” koncerts, neatceros, kad kaut kas tāds mums ir bijis.”

“Atceramies, ka 2022. gadā pie mums viesojās FIFA prezidents Džanni Infantino. Tad viņš teica, ka Latvijā nav neviena atbilstoša UEFA kategorijas stadions un mums noteikti ir kritiska situācija, mēs esam palikusi pēdējā valsts Eiropā, kur tāda nav. Palikušas principā divas vietas [kur būvēt stadionu] – viena vieta pie upes Lucavsalā un otra, par kuru šobrīd runājam. Ar Rīgas domes īpašumu departamentu un ar attīstības departamentu uzsākām pētījumu, izvērtējumu un nonācām pie šīs vietas. Stadionam noteikti jābūt valsts lepnumam un mūsu vizītkartei, kā arī jāatrodas tādā vietā, kur visiem būs ērti piebraukt,” atzinis LFF prezidents.

LFF: Stadiona projekta iesaldēšana var pagarināt tā īstenošanu par vismaz 10 gadiem

“Ja jūs man prasītu, tad man pirmā vieta, kur būvēt stadionu būtu Uzvaras parks, jo tur ir ļoti attīstīta infrastruktūra un nosaukums ir pareizais, bet, neskatoties uz to, jāuzticas arī profesionāļiem,” norādījis Ļašenko. “Attīstības un īpašumu departamentā ir gudri un profesionāli cilvēki. Pēc viņu vērtējumiem un kritērijiem viņi izvēlējās Lucavsalu. Noteikti, ka mums jāiet uz priekšu, mums vairāk nav laika un to ir jārealizē.”

“Man nav bažas, ka mēs to projektu realizēsim. Protams, nevaram garantēt, ka mēs to izdarīsim divu, trīs vai piecu gadu laikā, jo šis projekts ir nozīmīgs un domāju, ka mēs tādu infrastruktūru varam uzbūvēt reizi simts gados,” izteicies Ļašenko. “Neskatoties uz to, šobrīd mums federācijā ir pieejamas vairākas programmas. Pie mums ciemos bija arī UEFA prezidents, kurš apgalvoja, ka līdz 30-40% no kopējām izmaksām viņi var mums palīdzēt. Tāpat ir FIFA palīdzība, programma “Hat-trick”, kur ir pieci miljonu četru gadu laikā, kurus mēs varam izmantot, vēl paliek divi miljoni no iepriekšējām “Hat-trick” programmas. Ir finansējums no tiešraidēm, kuru mēs saņemam pa tiešo no UEFA un to kopēja summa sastāda 17 miljonus sešu gadu laikā.”

 

TOP notikumi
1
X
2
3.11
4.15
2.18
2.45
4.38
2.61
1.37
5
8
3.2
3.5
2.2
3.8
4
1.83
5.75
4.4
1.53
2.05
3.6
3.4
1.53
-
2.55
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām