Ļašenko: UEFA prezidents izteica gandarījumu, ka Latvijas futbolā ir iestājusies stabilitāte

Vadims Ļašenko, sportazinas.com
Vadims Ļašenko | Foto: LFF

Latvijas Futbola federācijas () prezidents Vadims Ļašenko ceturtdien Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā iepazīšanās sarunā ar Eiropas Futbola asociāciju savienības () prezidentu Aleksandru Čeferinu skāra laba stadiona trūkumu Latvijā un iespējas atbalstīt tāda tapšanu, vēsta LFF.

Pirms ceturtdien Budapeštā gaidāmā UEFA Superkausa izcīņas mača starp Minhenes “Bayern” un “Sevilla” UEFA prezidents Aleksandrs Čeferins tikās ar LFF prezidentu Ļašenko.

“UEFA prezidents gribēja personīgi iepazīties ar mani kā ar jauno LFF prezidentu,” skaidro Ļašenko, piebilstot, ka aptuveni stundu ilgās tikšanās laikā UEFA prezidents izvaicāja LFF prezidentu par pašreizējo situāciju Latvijas futbolā un izteica gandarījumu par to, ka “Latvijas futbolā ir iestājusies stabilitāte”.

Ļašenko iepazīstināja Čeferinu ar Latvijas futbola attīstības programmu 2021.-2024.gadam – slēgto haļļu būvniecības programmu un Latvijas futbola bāzes izveides ieceri, kuras ietvaros paredzēts administratīvo telpu un vairāku futbola laukumu izbūve, kā arī citiem projektiem.

Viens no aktuālajiem sarunas tematiem bija par to, ka Latvija ir viena no nedaudzām UEFA dalībvalstīm, kur nav neviena UEFA IV kategorijas prasībām atbilstoša stadiona. Tam iespējami vairāki risinājumi, un Čeferins pauda gatavību atbalstīt LFF šī jautājuma atrisināšanā, ziņo LFF.

“Mūsu sarunas gaitā varēja just, ka viņš ir labi informēts par Latvijas futbolu,” gandarījumu par sarunu pauž Ļašenko. “Čeferins kādreiz vadīja telpu futbola klubu Slovēnijā, un var teikt, ka tādēļ mēs sarunā ātri nokļuvām uz viena viļņa. Redzot mūsu plānus, viņam radās pārliecība, ka tuvākajos gados Latvijas futbolā ir gaidāma izaugsme un plānveidīga attīstība.”

UEFA un LFF prezidenti pārrunāja arī futbola tiesāšanas, jaunatnes, elites, masu futbola, kā arī telpu futbola attīstības jautājumus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par