Lasmane iegūst bronzu NCAA čempionātā trīssoļlēkšanā

12/06/2022 09:43
Rūta Kate Lasmane

Latvijas vieglatlēte Rūta Kate Lasmane sestdien Jūdžinā izcīnīja bronzas medaļu Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionāta trīssoļlēkšanas sacensībās. Teksasas Tehniskās universitātes studente Lasmane savā labākajā mēģinājumā lēca 13,89 metru tālumā.

Pirmajā mēģinājumā viņas rezultāts bija 13,44 metri, otrajā – 13,73 metri, bet trešajā – 13,89 metri, kas tobrīd deva otro vietu. Ceturtajā kārtā latvietes rezultāts bija 13,30 metri, piektais piegājiens bija nesekmīgs, bet noslēgumā padevās 13,76 metrus tāls lēciens. Uzvaru ar 14,32 metru tālu lēcienu izcīnīja Tokijas olimpisko spēļu dalībniece, Floridas Universitātes studente Džasmīne Mūra, bet otrā ar 13,95 metriem bija Rūta Osoro no Lasmanes pārstāvētās universitātes komandas.

Finālsacensībās piedalījās 23 sportistes. Tikmēr Teksasas Universitātes studente Kristīne Blaževiča septiņcīņas sacensības noslēdza 21.pozīcijā. Pēc pirmās sacensību dienas viņa bija desmitā, taču sestdien tāllēkšanā palika bez rezultāta. Turpinājumā šķēpa mešanā latviete ar 29,61 metru tālu metienu bija 19. un tika pie 469 punktiem, bet noslēgumā 800 metru skrējienā ar finišu divas minūtēs un 17,50 sekundēs bija astotā (858 punkti).

Summā 4756 punkti deva priekšpēdējo vietu starp 22 sportistēm, kas pabeidza septiņcīņas sacensības. Uzvaru izcīnīja Floridas Universitātes studente Anna Hola, kura sakrāja 6385 punktus.

Piektdien 100 metru barjersprintā Latvijas sportiste ar rezultātu 13,7 sekundes nopelnīja 1021 punktu, kas deva devīto vietu disciplīnā. Augstlēkšanā ar 1,75 metriem viņa bija trešā (916 punkti), lodes grūšanā ar 11,75 metriem – 14.labākais rezultāts (645 punkti), bet 200 metru skriešanā ar 25,44 sekundēm ieņēma 17.pozīciju (847 punkti). Jau ziņots, ka Lasmane ceturtdien tāllēkšanā ieņēma 16.vietu.