Lasmane labo Latvijas rekordu trīssoļlēkšanā telpās

14/03/2021 10:18
Nokopēts
Rūta Kate Lasmane

https://www.youtube.com/watch?v=kqufbVIYuTU

Latvijas vieglatlēte Rūta Kate Lasmane sestdien Fejetvilā Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā laboja valsts rekordu telpās un izcīnīja bronzas medaļu. Floridas Štata universitātes studente Lasmane savu labāko rezultātu sasniedza pēdējā sērijā, kad lēca 14,15 metru tālumā. Viņa Gundegas Sproģes 1999.gada janvārī Rīgā sasniegto Latvijas rekordu telpās laboja par vienu centimetru.

Latvijas sportistei pirmais lēciens bija neveiksmīgs, bet otrajā viņa laboja personīgo rekordu, lecot 13,87 metru tālumā. Trešajā mēģinājumā viņai pieticīgāks rezultāts (13,55 metri), bet nākamajā tika pārsniegta 14 metru atzīme – 14,12. Pēc neieskaitīta piektā mēģinājuma Lasmane noslēgumā savu rezultātu uzlaboja par vēl trim centimetriem.

Pasaules labāko rangā šoziem viņa ir augstajā 13.vietā. Uzvaru ar 14,27 metru tālu lēcienu izcīnīja Teksasas Tehniskās universitātes studente Ruta Osoro no Nigērijas, bet otrā ar tādu pašu rezultātu bija Teksasas A&M universitātes audzēkne Debora Akvaha no Ganas. Osoro otrs labākais rezultāts bija 14,21 metrs, bet sāncensei – 13,82 metri.

20 gadus vecajai Lasmanei pirms čempionāta sasniegtais personīgais rekords bija 13,83 metri, kas rangā deva trešo vietu no 16 fināla dalībniecēm. Tokijas olimpisko spēļu normatīvs trīssoļlēkšanā ir 14,32 metri, bet Latvijas rekords stadionā ir Sproģes 1997.gadā Šefildā sasniegtie 14,76 metri.

Iepriekš kāds no Latvijas sportistiem medaļu NCAA čempionātā izcīnīja 2015.gadā, kad Pauls Pujāts Jūdžinā bija otrais kārtslēkšanā. 2004.gadā trīssoļlēkšanā telpās uzvarēja Ineta Radevičai, kurai arī divas zelta godalgas stadionā.

Lasmanei šobrīd ir trešais visu laiku labākais rezultāts trīssoļlēkšanā Latvijā, jo otrā šajā rangā ir Jeļena Blaževiča (14,55 metri). Ceturtā Latvijas trīssoļlēcēja, kura pārsniegusi 14 metru robežu ir Radeviča – 14,12 metri.

Jau ziņots, ka Jeļenas Blaževičas meita Kristīne Blaževiča ceturtdien izcīnīja septīto vietu pieccīņā. Pērn NCAA čempionāts nenotika Covid-19 izplatības dēļ un šogad sacensības svinēja 55.gada dienu. Kopumā ASV augstskolās šobrīd studē, trenējas un sacensībās piedalās 17 Latvijas vieglatlēti.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām