Lasmanis par sezonu: Nav nekāda gruzīšanās, pārdzīvošana, ejam tālāk

19/12/2022 10:52
Nokopēts
Kārlis Lasmanis

Latvijas basketbolists Kārlis Lasmanis pēc pievēršanās 3×3 basketbolam ir bijis viens no disciplīnas labākajiem spēlētājiem pasaulē. Pēdējās sezonās ikdienā pārstāvot “Rīga” komandu, šogad ventspilnieks devās pāri okeānam, vasarā piedaloties prestižajā “Big 3” strītbola līgā. Sarunā ar “Sportazinas.com” Lasmanis pastāstīja par pieredzēto Amerikā, fantastisko sezonas noslēgumu ar “Rīga” vienību Pasaules tūrē, kā arī par neveiksmēm “lielajos” turnīros.

“Sezona bija diezgan raiba, Amerikai piedodot lielu pieredzi manai karjerai. Bija savādāk, kas bija forši. Es pat teiktu, ka man tas bija mazliet solis uz augšu, par ko es esmu ļoti apmierināts. Protams, varējām labāk nostartēt sezonas beigās, kur gan bišķi nepaveicās. Bet, neskatoties uz to, rezultāts bija diezgan labs – tikām [Pasaules tūres ranga] četriniekā,” sezonu rezumēja Lasmanis. “Puiši cīnījās ar traumām visas sezonas garumā, kamēr es nebiju pievienojies. Kad atbraucu, tad uzreiz bija 27 uzvaru strīks, līdz ar to arī trīs pēc kārtas uzvarēti “Masters” turnīri – tas bija tiešām iespaidīgi.”

Lasmanis atzina, ka “Rīgai” tieši savainojumu dēļ šī bija no viena no sarežģītākajām sezonām. Vairākas reizes tūres ietvaros komandā tika iesaistīts gan Artūrs Strēlnieks, gan Artūrs Ausējs. “Šogad traumas mūs tiešām ļoti “izsita”, atstājot mazu nospiedumu visai šai sezonai. Ja kāds notraumējās, bija grūtāk kopā gatavoties, trenēties. Citās sezonās savainojumu problēmas nebija tik lielas kā šogad. Bet rezultāts tik un tā bija diezgan ok, Eiropas čempionātā otrā vieta, Pasaules tūres kopvērtējumā vienu brīdi bijām pat desmitie, bet pacēlāmies atpakaļ uz ceturto pozīciju. Ja būtu nostartējuši veiksmīgāk Honkongā, pat varējām tikt divniekā. Nebija tik slikti, vienkārši šī sezona mums bija jauna pieredze, [neesot pilnā sastāvā] gatavojoties uz sacensībām tika pazaudēts fokuss, bet no kļūdām mācāmies,” sacīja basketbolists.

Lasmanim šis gads karjerā bija īpašs ar to, ka viņš devās uz ASV, lai piedalītos “Big3” līgā. Lai gan sākotnēji tika paredzēts, ka Lasmanim būs jāpiedalās līgas draftā, kuram viņš arī bija pieteicies, latvietis ar “Aliens” komandu par līgumu jau bija vienojies pirms drafta. “Manu draugu Dušanu Bulutu no Serbijas izvirzīja par kapteini “Aliens” komandā, līdz ar to viņš savā komandā vēlējās redzēt mani un vēl vienu serbu [Tomislavu Imoševu]. Viņš mūs izvēlējās kā kapteiņa palīgus, un kapteinis ar saviem palīgiem “Big3” draftā nemaz neiet un ar šiem spēlētājiem tiek veidota komanda,” atklāja Lasmanis. “Dušans mani redzēja savā komandā, tā es tur arī tiku. Parakstīju līgumu uz divām sezonām, nākošgad atkal jābrauc cīnīties.”

“Aliens” vienība draftā izvēlējās amerikāņus Dešonu Stīvensu un Adamu Dreksleru. Kā atzina Lasmanis, tad, neskatoties uz to, ka komandas veidošana notika ļoti ātri, ar savstarpējo sadarbību problēmu nebija. “Mums baigi paveicās ar Dešonu Stīvensu, viņam ir pieredze Eiropā un joprojām spēlē [FIBA] Čempionu līgā, visai augstā līmenī. Viņš ir ļoti atvērts cilvēks, ar viņu bija ļoti viegli saspēlēties. Viņam diezgan viegli bija kaut ko pastāstīt un viņš mācēja uzklausīt. Izveidojās forša ķīmija, bijām forši džeki novākušies, nebija nekādu domstarpību vienam pret otru,” par “Aliens” komandu stāstīja Lasmanis.

Titulētais latviešu basketbolists arī norādīja, ka viņam “Big3” spēļu ritms ir diezgan parocīgs – katru nedēļas nogali līgas ietvaros tika veidoti sabraukumi, kuros komandas aizvadīja tikai pa vienam mačam. “Katru rītu piecēlāmies ap pulksten septiņiem, tad astoņos, deviņos bija rīta treniņš pie individuālā trenera, kur mēs strādājām pie dribla, metiena tehnikas, “pick and roll” situācijām un tā tālāk. Pēc tā treniņa mums bija svaru zāle, un vakarā gājām spēlēt “pick up” basketbolu. Katru dienu trenējāmies, vienu līdz divām reizēm dienā, tā bija ļoti noderīga pieredze,” par dienas ritmu stāstīja Lasmanis. “Ir parocīgi, daudz mazāka slodze, vieglāk sagatavoties tieši vienai spēlei. Sākumā likās ļoti viegli, bet beigās, kad jau biju pieradis pie grafika, tad jau bija savādāk – lai uz to vienu spēli nedēļā sagatavotos, diezgan pamatīgs darbiņš bija jāizdara.”

Kārlis Lasmanis

Kārlis Lasmanis, pārstāvot “Aliens” komandu “Big3” līgā| Foto: Quinn Harris/Getty Images for BIG3/AFP

Jau uzreiz pēc pirmā sabraukuma Lasmanis devās atpakaļ uz Eiropu, lai palīdzētu Latvijas komandai 3×3 Pasaules kausā. Olimpiskie čempioni vienā no sezonas svarīgākajiem turnīriem izstājās 1/4 finālā pēc zaudējuma Serbijas izlasei. Principiālo pretinieku rindās šogad gan nespēlēja Lasmaņa komandas biedrs “Aliens” vienībā un viens no izcilākajiem 3×3 basketbolistiem Buluts, bet tas serbam, neskatoties uz Latvijas un Serbijas savstarpējo konkurenci, nav liedzis sniegt arī kādu padomu Lasmanim priekš mačiem Pasaules tūrē.

“Labi iesākām, bet bija viens sāpīgs zaudējums pret holandiešiem. Nepaveicās ar to, ka 1/4 finālā uzreiz nācās cīnīties ar serbiem. Domāju, ja viņus būtu uzvarējuši, būtu triumfējuši arī visā turnīrā. Tur attaisnojumu ar ceļošanu nav, serbi bija labāki,” pārliecināts bija ventspilnieks. “Dušans man vienmēr kaut ko pateiks, šad tad pirms svarīgām spēlēm ar viņu aprunājos. Viņam vienmēr būs padoms, ko iedot.”

Pēc Pasaules kausa Lasmanis devās atpakaļ uz Ameriku, lai aizvadītu atlikušos mačos “Big3” regulārajā sezonā. Basketbolists atzina, ka, lai gan līga tiek uzskatīta kā šovs, spēles tika aizvadītas ļoti augstā līmenī, kā arī “Aliens” zaudējums pusfinālā bija vilšanās.

Sportiskais faktors tika nopietni uztverts, visas komandas spēlēm ļoti nopietni gatavojās. “Aliens” vienībai iepriekšējos gados labākais rādītājs bija trīs uzvaras sezonā. Šogad mēs parādījām, ka varam cīnīties par “play-off”, līdz ar to latiņa uz nākamo sezonu tiks uzstādīta augstāka,” par savu komandu stāstīja Lasmanis. “Protams, izstāšanās pusfinālā bija vilšanās, bet sportā tā gadās. Sezonas laikā pretiniekus [“Trilogy” komandu] vienu reizi jau bijām uzvarējuši, bet “play-off” zaudējām. Tādā momentā zaudēt spēli bija sāpīgi, taču kaut kā pārdzīvojām, izsecinājām un sapratām, ka sezona ir bijusi tīri ok.”

Pēc vasaras Amerikā Lasmanis uz īsu brīdi atgriezās Latvijā, taču jau septembra ievadā atkal bija jādodas uz Ziemeļameriku, lai kopā ar saviem “Rīga” komandas biedriem aizvadītu pirmo sezonas turnīru pilnā sastāvā. Atkalapvienošanās padevās izcila – “Masters” turnīrā Monreālā tika izcīnīts sezonas pirmais tituls. “Varbūt biju noilgojies pēc džekiem, visas kārtis salikās, labi nospēlējām. Pats biju labā fiziskā formā, pārējie džeki arī bija izveseļojušies un bija formā. Paveicās arī ar to, ka pretī visos mačos ieguvām parocīgākos pretiniekus,” par panākumu Kanādā stāstīja Lasmanis.

Turnīrs Monreālā bija sākums vēsturiskam panākumam – “Rīga” triumfēja piecos turnīros pēc kārtas, tostarp trīs “Masters” sacensībās, kas ļāva sasniegt 27 uzvarētu spēļu virkni. “Gājām uz katru maču uzvarēt, tā arī tas viss salikās. Parasti tās uzvaru sērijas neskaitām, teiksim tā – uz katru turnīru gatavojamies tā, lai uztaisītu rekordus. Šoreiz viss padevās, labi spēlējām, nav īsti ko piebilst,” uzvaru sēriju komentēja Lasmanis.

"Rīga" 3x3 basketbolisti

“Rīga” 3×3 basketbolisti pēc triumfa Monreālas “Masters” turnīrā | Foto: FIBA 3X3

Lai gan sezonas izskaņā pēc Lasmaņa pievienošanās “Rīgas” komanda patiešām uguņoja, iespējams, gada lielākajās sacensībās tika piedzīvoti sāpīgi zaudējumi. Vispirms Eiropas čempionāta finālā atkal tika atzīts Serbijas pārākums, kamēr Pasaules tūres finālposmā olimpiskie čempioni izstājās 1/4 finālā. “Man nav nekādas vilšanās,” par rezultātiem “lielajos” turnīros teica Lasmanis. “Tavs rezultāts parāda to, cik labs tu esi attiecīgs pret pārējo pasauli. Izdevusies sezona ar plus zīmi, bet varēja būt labāk – ar diviem plusiņiem. Nav nekāda gruzīšanās, pārdzīvošana, ejam tālāk.”

“Sezonas beigās bija tāds sagurums, kura dēļ, iespējams, līdz galam nebijām nokoncentrējušies un kaut kādā ziņā gatavi, tāpēc rezultāts varbūt bija tāds, kāds tas bija. Tā sportā gadās, jāgatavojas, jātrenējas un jābūt gataviem uz nākamo sezonu,” par iespējamiem neveiksmju iemesliem stāstīja Lasmanis. “Bet tagad atpūšos, skatos televizoru, domāju, ko radiniekiem, draugiem un draudzenei dāvināt Ziemassvētkos.”

“Vēl sēdīsimies pie galda, runāsim par nākošā gada plāniem. Pagaidām vēl neko nevaru pateikt, jo nekas uz papīra vēl nav uzlikts. Visi džeki tagad atpūšas, sezona bija patiešām gara. Ja nemaldos, nopietni sākām gatavoties jau no februāra, un sezonas laikā paņēmām tikai divas, trīs nedēļas brīvas. Tā kā tagad atpūtīsimies, nedomāsim par basketbolu, un tad satiksimies un domāsim par plānu, jo nākošgad, kā zināms, arī ir olimpisko spēļu kvalifikācija,” ieskatu nākotnes plānos deva Lasmanis.

3×3 basketbolists Lasmanis pieci pret pieci basketbolā pilnvērtīgi pēdējo reizi spēlēja 2018./2019. gada sezonā. Pērn ventspilnieks palīdzēja Kandavas klubam Latvijas basketbola “Užavas” kausā, un līdzīgi plāni arī ir šoziem. “Uzturēšu sevi formā, iešu paboksēties, tāpat došos uz svaru zāli. Esmu arī pievienojies “Kandavas/Anzāģes” komandai uz Latvijas kausu, centīšos palīdzēt viņiem izcīnīt uzvaru pret “Liepāju”,” atklāja Lasmanis.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām