Lasmanis pēc pārciestās operācijas atsācis treniņus kopā ar 3×3 basketbola izlasi

Kārlis Lasmanis, sportazinas.com
Kārlis Lasmanis | Foto: FIBA

Viens no Latvijas vadošajiem 3×3 basketbolistiem Kārlis Pauls Lasmanis pēc pārciestās potītes operācijas jau kādu laiku trenējas kopā ar nacionālās izlases spēlētājiem, lai pilnvērtīgi sagatavotos olimpiskās kvalifikācijas turnīram, sarunā ar laikrakstu “Diena” teica pats sportists.

Jau ziņots, ka ka Lasmanim oktobrī tika veikta potītes operācija, kā dēļ viņš trīs mēnešus nevarēja doties laukumā. Operācija veikta, lai Lasmanis varētu būt ierindā uz nākamgad Indijā paredzēto olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

“Šobrīd esmu atkopies. Jātaisa vien tā saucamie pretīgie vingrinājumi – jāstiprina dziļā muskulatūra. Jāstrādā ar gumijām, jānostiprina mugura, presīte un dibens,” par atkopšanos pēc potītes operācijas stāsta Lasmanis. “Pamazām varu sākt strādāt kopā ar komandu.”

“Traumu neguvu vienā dienā. Iepriekš jau vairākkārt biju izmežģījis potītes saites, kā rezultātā ap to sakrājās izaugumi. Vienā treniņā pēkšņi sāku just spēcīgas sāpes, kuru dēļ nevarēju nedz paiet, nedz paskriet. Pakonsultējos ar ārstiem un viņi nostādīja fakta priekš – jātaisa operācija.”

Sportists arī atklāja, pie kā Latvijas izlase šobrīd treniņos strādājot visvairāk. “Tieši šobrīd netrenējos kopā ar komandu, jo esmu aizbraucis nelielā atpūtā uz Spāniju pie sava drauga, bet vispār jau kādu laiku strādājam un gatavojamies kopā ar mūsu fiziskās sagatavotības treneri Dāvi Feikneru no basketbola kluba “Ogre”,” stāsta uz brīdi labākā 3×3 basketbolista godā pabijušais Lasmanis. “Viņš ir ļoti labs treneris, tāpēc nav šaubu par mūsu fizisko kondīciju.”

“Savukārt ar treneri Raimondu Feldmani strādājam pie komandas sadarbībām, individuālās meistarības un visa pārējā.”

Sportists neslēpa, ka pirms olimpiskās kvalifikācijas turnīra, neliels uztraukums ir jūtams.

“Ir neliels stresiņš, jo pārdzīvoju vai būšu paspējis atgriezties labākajā formā,” atklāti saka basketbolists. “Lai arī būsim favorīti, tas ir tikai viens turnīrs, kurā viss var izšķirties tikai vienā mačā. Vienkārši tas nebūs, tāpēc arī paši gatavojamies nopietnāk, kā rezultātā nākas ziedot pāris lietas.”

Visi četri vadošie Latvijas 3×3 basketbolisti – Lasmanis, Edgars Krūmiņš, Nauris Miezis un Agnis Čavars – decembra vidū tika iekļauti Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) A sastāvā, lai saņemtu pilnvērtīgāku atbalstu olimpiskā mērķa sasniegšanai.

Olimpiskās kvalifikācijas turnīrā, kas no 18. līdz 20.martam norisināsies Indijā, kopumā piedalīsies 40 izlases – 20 vīriešu un 20 sieviešu konkurencē. Pirmo trīs vietu ieguvēji iegūs ceļazīmes uz Olimpiādi.

Pēdējās ceļazīmes tiks izspēlētas papildu kvalifikācijas turnīrā aprīlī Ungārijā, uz kuru uzaicinātas komandas ar augstāko FIBA reitingu no valstīm, kuras nav bijušas pārstāvētas pēdējos divos olimpiskajos basketbola turnīros. Vīriešu konkurencē vieta garantēta arī Latvijai, ko pašmāju komanda varēs izmantot, ja Indijā nebūs izdevies iekļūt pirmajā trijniekā.

Latvijas spēcīgākā komanda “Riga Ghetto Basket”, kuras sastāvā spēlē valstsvienības spēlētāji – Lasmanis, Miezis, Krūmiņš un Čavars, augusta sākumā Prāgā triumfēja Pasaules tūres “Masters” posmā, bet šī paša mēneša pēdējā nedēļā izcīnīja otro vietu Debrecenas “Masters” sacensībās. Aprīlī Latvijas komanda Dohā pirmo reizi triumfēja Pasaules tūres posmā, bet jūnijā Ķīnas pilsētā Čendu izcīnīja sudrabu. Tāpat latvieši guva sudraba medaļas arī Pasaules kausa finālā.

Savukārt Pasaules tūres noslēguma posmā Latvijas komanda izstājās pusfinālā. “Riga Ghetto Basket” šosezon bija vienīgā komanda, kas Pasaules tūres “Masters” posmos izcīnīja trīs uzvaras.

FIBA 3×3 individuālajā spēlētāju rangā Lasmanis augusta beigās kļuva par rezultatīvāko spēlētāju, bet Miezis pēc triumfa Džidas “Masters” turnīrā pārņēma Lasmaņa stafeti, kļūstot par pasaules vadošo 3×3 basketbolistu. Sezonas beigās šo godu pārņēma serbs Dušans Buluts.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par