“Latgols” un “Celtnieks” sasniedz Latvijas handbola čempionāta pusfinālus

09/05/2021 21:52
Celtnieks

Ludzas “Latgols” un Rīgas “Celtnieks” komandu handbolisti svētdien sasniedza “SynotTip” virslīgas izslēgšanas turnīra pusfinālus. Ludzāniešu un “Jūrmalas Sports” ceturtdaļfināla otrā spēle pēc 60 minūtēm noslēdzās neizšķirti 22:22 (9:14), līdz ar to bija jāaizvada pēcspēles metienu sērija, kurā pārāki ar 5:4 bija “Latgols” handbolisti.

Uzvaru Ludzas vienībai nodrošināja Renārs Grebeņnikovs, kurš ar savu metienu panāca 27:26, “Latgols” komandai sērijā līdz diviem panākumiem gūstot virsroku ar 2-0. Mājiniekiem rezultatīvākais ar septiņiem gūtiem vārtiem bija Roberts Rancāns, bet pretiniekiem deviņas reizes izcēlās Uldis Zariņš.

Tikmēr “Celtnieks” viesos ar 39:35 (22:14) pārspēja ASK/LSPA, sēriju uzvarot ar 2-0. “Celtnieka” rindās rezultatīvākie bija baltkrievu handbolisti – Aļaksandrs Patcikaiļiks guva 13 vārtus, bet Aļaksejs Haisa izcēlās desmit reizes. Mājiniekiem 11 vārtus guva Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs un ar desmit precīziem metieniem piebalsoja Ingus Kristiāns Jonuška.

Vēl svētdien “Vaiņode” mājās ar 34:25 (17:11) uzveica “Ogri”, sērijā panākot 1-1. Vaiņodiešiem desmit vārtus guva Oskars Pāvils, bet ogrēniešiem astoņi nekļūdīgi metieni bija Tomam Lielajam.

“Latgols” handbolistiem pusfinālā būs jācīnās ar regulārā čempionāta uzvarētājiem, kā arī šī brīža čempioniem – Dobeles “Tenax” handbolistiem. “Celtnieka” pretinieki noskaidrosies ceturtdien, 13.maijā, Ogres un Vaiņodes vienību savstarpējā spēlē, tāpēc vēl turpmāko spēļu norises datumi un laiki nav zināmi.

Šogad ceturtdaļfinālā piedalās trīs komandu pāri, jo komandas “MSĢ/LAT 2004” izstāšanās no čempionāta dēļ Dobeles “Tenax” spēlētāji jau automātiski kvalificējās pusfinālam.  Ceturtdaļfinālu un pusfinālu pārvarēs tā komanda, kas pirmā izcīnīs divas uzvaras, bet finālā čempioniem jāizcīna trīs panākumi.