Latiševa-Čudare uzstāda sezonas labāko rezultātu, tomēr finālā netiek

09/08/2018 21:36

Latvijas skrējēja Gunta Latiševa-Čudare Berlīnē notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā 400 metru pusfinālā uzstādīja savu sezonas labāko rezultātu, tomēr palika desmitdaļas attālumā no fināla.

23 gadus jaunā sportiste distanci veica 51,60 sekundēs, tomēr līdz astotajā vietā esošajai Francijas sportistei Gē pietrūka desmitdaļa, jo francūziete 400 metrus veica 51,50 sekundēs.

Pērnā gada Eiropas junioru (U23) čempione, šogad Eiropas čempionāta startēja trešo reizi.  2014.gadā Gunta Latiševa-Čudare ierindojās 21.vietā, bet pirms diviem gadiem Amsterdamā – 20.vietā. Pirmajā priekšskrējienā Gunta finišēja kā trešā, 400 metrus veicot 51,98 sekundēs, bet pusfinālā iekļuva ar sesto labāko rezultātu 32 priekšskrējienos startējošo dalībnieču vidū.

Labāko rezultātu pusfinālskrējienā uzrādīja Lielbritānijas sportiste Laviai Nīlsena, kura finišēja pēc 51,21 sekundes, uzstādot personisko rekordu. Karjeras labāko rezultātu  uzstādīja arī Polijas pārstāve Iga Baumgarta-Vitana 51,35 sekundes.

Finālā, kurš norisināsies rītdien, piedalīsies arī lietuviete Agne Šerkšiniene, kura distanci veica 51,41 sekundē, izcīnot septīto labāko laiku.