“Lattelecom” Rīgas maratonā uzvaru svin skrējēji no Etiopijas

17/05/2015 15:58

Latvijas labākajam garo distanču skrējējam Valērijam Žolnerovičam svētdien pietrūka sešas sekundes, lai “Lattelecom” Rīgas maratonā labotu sev piederošo valsts rekordu, bet uzvaru sacensībās svinēja Etiopijas sportisti.

Vīriešu konkurencē 42,195 kilometru distanci visātrāk veica Haile Bekuma, finišējot pēc divām stundām, 12 minūtēm un 28 sekundēm un labojot trases rekordu. No viņa par 23 sekundēm atpalika vēl viens etiopietis Bejene Soboka, bet uzreiz sekoja 2013.gada sacensību uzvarētājs Dankans Koečs no Kenijas.

Tikmēr Žolnerovičs distanci noslēdza sestajā vietā, finišējot pēc divām stundām, 14 minūtēm un 39 sekundēm.

Žolnerovičam piederošais Latvijas rekords ir sešas sekundes ātrāks par viņa svētdienas rezultātu. Tas tika sasniegts 2013.gada Frankfurtes maratonā.

Tāpat divarpus stundās no Latvijas sportistiem ieskrēja arī Kristaps Bērziņš un Māris Ābele, kuri finišēja attiecīgi 13. un 14.pozīcijā,

Savukārt dāmu konkurencē par labāko kļuva Esetu Mesereta, kura distanci noslēdza divās stundās, 37 minūtēs un vienā sekundē. Viņai vairāk nekā piecas sekundes zaudēja vēl viena etiopiete Vorkneša Biru, bet trešo vietu ieņēma Rūta Kurija no Kenijas.

No Latvijas sportistēm labākā bija Kitija Valtere, kura distanci pabeidza gandrīz divas minūtes pirms trīs stundu robežas pārsniegšanas.

Tikmēr 21,0975 kilometrus garajā pusmaratona distancē panākumus svinēja Latvijas skrējēji Jānis Girgensons un Jeļena Prokopčuka.

Vīru konkurencē Girgensons distanci noslēdza stundā, sešās minūtēs un 20 sekundēs, par vairāk nekā trim minūtēm apsteidzot baltkrievu Andreju Hrečniju, bet trešais bija Jurijs Vinogradovs no Krievijas.

Savukārt dāmām Latvijas titulētākā skrējēja Prokopčuka finišēja pēc stundas, 13 minūtēm un 24 sekundēm, par vairāk nekā trim minūtēm pārspējot lietuvieti Rasu Drazdauskaiti, kura pērn izcīnīja septīto vietu Eiropas čempionātā maratona distancē. Trešā bija Karīna Helmane, tomēr viņa uzvarētājai jau zaudēja vairāk par desmit minūtēm.

Kā ziņots, pēc rīkotāju sniegtās informācijas maratona distancē devās 1699 skrējēji, bet pusmaratonā – 4275 skrējēji.

Vēlāk svētdien starts tika dots arī 10 kilometru distancē, kurā startēs 6570 skrējēji, savukārt vismasveidīgākais bija 5 kilometru skrējiens ar 13 387 reģistrētiem dalībniekiem.

Rīgas maratons pasākumi sākās jau sestdien, kad krastmalā pulcējās 7400 bērnu skrējiena dalībnieku, kā arī notika Nāciju parāde jeb 69 valstu pārstāvju simbolisks gājiens no Brīvības pieminekļa līdz krastmalai.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. Tas joprojām ir vienīgais Ziemeļeiropas maratons ar Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) “Bronzas” kvalitātes zīmi.