Latvieši Siguldā izcīna visas iespējamās zelta medaļas

24/01/2020 14:18

Latvijas kamaniņu braucēji piektdien Siguldā Pasaules kausa (PK) sestā posma Nāciju kausā bija labākie visās konkurencēs, izcīnot trīs zelta godalgas, vēsta Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

Pirmie uz starta devās vīri, starp kuriem Riks Kristens Rozītis trasi veica 49,192 sekundēs, izcīnīdams pirmo vietu.

Tāpat sacensībās piedalījās Artūrs Dārznieks, kurš līderim zaudēja 0,241 sekundi, iegūstot sesto pozīciju.

Ņemot vērā, ka abi sportisti iekļuva starp 17 ātrākajiem braucējiem, viņi sev nodrošināja vietu Pasaules kausa sacensībās, kurās iepriekš sev vietu jau bija nodrošinājuši Kristers Aparjods un Inārs Kivlenieks.

Kopumā vīru konkurencē uz starta izgāja 41 sportists.

Neilgi pēc vīru braucieniem trasē devās arī dāmas, kur Latviju pārstāvēja trīs sportistes – Ulla Zirne, Elīna Ieva Vītola un Sigita Bērziņa.

Arī starp dāmām labākā bija Latvijas sportistes Zirne, kura finišēja ar laiku 42,531 sekunde, bet juniore Vītola izcīnīja septīto pozīciju, līderei zaudēdama 0,629 sekundes.

Startējot ārpus konkurences, 17.vietā ierindojās juniore Bērziņa, kura finišēja pēc 43,756 sekundēm.

Līdz ar veiksmīgo startu Nāciju kausā Zirne un Vītola nodrošināja sev vietu Pasaules kausa sacensībās, kurās piedalīsies arī Kendija Aparjode un Elīza Cauce.

“Trases augšdaļā bija daži sīkumi, kas nesanāca līdz galam. Tā ir vieta, kur uzlabot savu sniegumu rīt Pasaules kausā,” finišā atzina Zirne.

Sportiste aizvadītajā nedēļas nogalē Eiropas čempionātā Lillehammerē izcīnīja septīto vietu, kas ir viņas līdz šim labākais rezultāts šosezon.

“Sezonas pirmā puse nebija tā labākā, bet svarīgākās sacensības bija tikai pirms nedēļas, un vēl priekšā Pasaules čempionāts, kas arī ir galvenais mērķis šosezon,” ar saviem plāniem dalījās Zirne.

Kopumā dāmu konkurencē startēja 32 sportistes.

Nāciju kausā piektdien startēja arī divnieku ekipāžas, kur Latviju pārstāvēja brāļi Andris un Juris Šici, kā arī juniori Eduards Ševics-Mikeļševičs/Lūkass Krasts un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Arī divnieku sacensībās triumfēja latvieši, brāļiem Šiciem trasi izbraucot 44,485 sekundēs.

Ārpus konkurences startējušie Bots/Plūme izcīnīja sesto vietu, bet trīs pozīcijas zemāk bija arī trešā Latvijas ekipāža. Bots/Plūme līderiem zaudēja 0,440 sekundes, bet Ševics-Mikeļševičs/Krasts bija par 0,545 sekundēm lēnāki.

“Nāciju kauss parasti ir izmēģinājums galvenajiem startiem, un šodien jau braucām principā ar tādu kamanu konfigurāciju, ar kādu startēsim arī rīt Pasaules kausā,” pēc veiksmīgā starta teica A.Šics. “Visas sacensības ir sacensības, vienalga vai tas ir Latvijas Kauss, Latvijas čempionāts vai Nāciju kauss, un vienmēr esam vienādi motivēti cīnīties un parādīt sevi no labākās puses.”

Sestdien Pasaules kausa sacensībās bez brāļiem Šiciem piedalīsies arī Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs.

Sacensībās piedalījās 16 ekipāžas.

Iepriekšējā posmā Nāciju kausa sacensībās Norvēģijas trasē Lillehammerē uzvara dāmu konkurencē tika Zirnei, bet sudrabs starp divvietīgajām ekipāžām – Kristenam Putinam un Imantam Marcinkēvičam.

Sestdien Pasaules kausa sacensības aizvadīs sievietes un divvietīgās ekipāžas, savukārt svētdien starts paredzēts vīriešiem, kā arī tiks aizvadīts sezonas trešais Pasaules kausa posms sprintā.

Septītais posms norisināsies Oberhofā, Vācijā februāra pirmajā nedēļas nogalē, bet sezonas kulminācija gaidāma 14. līdz 16.februārī, kad Soču olimpiskajā trasē tiks sadalītas pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.