Latvieši Spānijā – Pasečņiks efektīvs uzvarā, arī Kurucs tiek pie teikšanas

04/02/2018 21:42

Šodien, 4.februārī, tiek aizvadītas Spānijas basketbola čempionāta (ACB) 19.kārtas spēles. Dienas agrajās spēlēs panākumus izcīnīja Ronalda Šmita un Anžeja Pasečņika pārstāvētās komandas, bet pārējiem Latvijas pārstāvjiem spēles paredzētas vakarpusē.

Grankanārijas “Herbalife” ierindā ar Pasečņiku viesos ar rezultātu 87:80 (14:11, 28:19, 23:21, 22:29) uzveicas Sansebastianas “Gipuzkoa Basket” komandu.

Latviešu centra spēlētājs laukumā pavadīja nepilnas 19 minūtes, kuru laikā izcēlās ar 13 punktiem (5/6 2p, 3/6 s.m.) un četrām atlēkušajām bumbām. Tāpat viņa kontā rezultatīva piespēle un četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi, nopelnot 17 efektivitātes punktus, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Tikmēr Šmita Fuenlabradas “Montakit” viesos ar 83:77 (23:20, 23:13, 21:26, 16:18) pārspēja Bilbao “Retabet” komandu.

Šmits laukumā atradās 27 minūtes, kuru laikā guva 11 (1/1 2p, 2/4 3p, 3/4 s.m.), izcīnīja četras bumbas zem groziem, izprovocēja pretiniekus uz četriem noteikumu pārkāpumiem, bet arī pats nopelnīja piecus, kas lika atstāt laukumu priekšlaicīgi. Uzbrucējs kopumā nopelnīja deviņus efektivitātes punktus.

Rinalda Mālmaņa un Jāņa Timmas pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” savā laukumā uzņēma Barselonas “Lassa”, kurā spēlē Rodions Kurucs.

“Baskonia” visā mačā svinēja pārliecinošu uzvaru ar 96:72 (31:7, 27:32, 17:22, 21:20).

Mājinieku rindās Timma laukumā pavadīja 21 minūti un izcēlās vien ar trīs punktiem (0/2 2p, 1/1 3p), tikpat atlēkošās bumbas, kā arī pa vienai piespēlei un kļūdai, kamēr Mālmanim 20 minūtēs pieci punkti (1/2 2p, 1/1 3p) un divas atlēkošās bumbas.

Savukārt Kurucs laukumā atradās nepilnas 14 minūtes un guva sešus punktus (3/4 2p, 0/1 3p), kam pievienoja pa divām atlēkošajām bumbām, divām rezultatīvām un pārtvertām piespēlēm, nopelnot astoņus lietderības punktus.

Šajā vakarā bija vērojams vēl viens latviešu duelis. Proti, Latvijas izlases kapteiņa Jāņa Blūma pārstāvētā Saragosas “Tecnyconta” mājās ar 93:87 (23:23, 24:21, 21:22, 25:21) Mārtiņa Laksas Kompostelas “Rio Natura Monbus Obradoiro”.

Blūms laukumā pavadīja 11 minūtes, kuru laikā ar gūtiem punktiem neizcēlās, jo aizmeta garām visus trīs izpildītos tālmetienus, toties aizsarga kontā četras atlēkošās bumbas un divas rezultatīvas piespēles.

Laksam 10 minūtes, kuru laikā realizēts viens no diviem tālmetieniem un aizmests garām vienīgais divpunktu metiens, kam uzbrucējs pievienoja vienu atlēkošo bumbu un izprovocētu piezīmi.