Latvieši starp līderiem PČ dažādos statistikas rādītājos

Rūdolfs Balcers, sportazinas.com
Rūdolfs Balcers | Foto: Edijs Palēns/LETA

Pasaules čempionātā hokejā aizvadītas jau trīs kārtas un laiks ielūkoties statistikas rādītājos, kuros Latvijas izlase un tās spēlētāji atrodas līderpozīcijās.

Turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā dalīto sesto vietu šobrīd ieņem , kurš izcēlies ar 6 (1+5) punktiem. Nākamais no latviešiem kopējā sarakstā ir Teodors Bļugers, kurš ar 3 (1+2) punktiem ieņem dalīto 38. vietu. Pirmajā vietā ir zviedru uzbrucējs Viljamss Nīlanders, kam 8 (2+6) punkti. Jāpiebilst, ka labāko snaiperu desmitniekā astoņas pozīcijas ieņem Latvijas apakšgrupas komandu līderi.

Bļugera sakarā jāmin arī kāds cits rādītājs, jo viņš ir labākais cīņā iemetienos – no 68 reizēm uzvarēts 50 (!) reižu jeb 79% gadījumu.

Savukārt vārtsargs , kurš piedalījies divos uzvarētos mačos – pret Austriju (5:2) un Itāliju (3:0) (viena spēle Elvja Merzļikina kontā, 1:3 pret Šveici) – , šobrīd starp savas pozīcijas pārstāvjiem ar vidēji spēlē ielaistu vienu golu un nepilniem 94% atvairītajiem metieniem kopvērtējumā ieņem ceturto vietu.

Runājot par komandas rezultātiem, tad jāuzteic Latvijas mazākums, jo no septiņiem gadījumiem tikai viens beidzies ar zaudētiem vārtiem. Tas kopumā dod nepilnu 86% neitralizāciju un piekto vietu starp visām 16 čempionāta komandām.

Latvija ir arī viena no disciplinētākajām izlasēm, jo nopelnījusi tikai 18 soda minūtes. Divos gadījumos mūsējie nopelnījuši noraidījumu, esot vairākumā, tādēļ pie mazākuma izturēšanas tiek skaitītās tās reizes, kad pretiniekiem bijusi vismaz viena spēlētāja priekšrocība.

Vairākumā Latvija ir 10. labākā vienība turnīrā, no 15 reizēm realizētas trīs jeb 20%. Bet metienu efektivitātē mūsējie ieņem 13. vietu, jo vārtos lido 7,2% metienu. Tiesa, liela daļa šī statistikas rādītāja jānoveļ uz spēli ar Itāliju, jo tajā mačā Latvija izdarīja 65 (!) metienus.

Turnīra kopvērtējums:

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par