Latviešiem produktīvs sniegums “Khimki” zaudējumā Eirolīgā, Timma saķeras ar “Crvena Zvezda” kapteini

31/10/2019 22:20

Latviešu basketbolistu Jāņa Timmas un Daira Bertāna pārstāvētā Krievijas komanda Maskavas apgabala “Khimki” ceturtdien piedzīvoja zaudējumu ULEB Eirolīgas mačā.

“Khimki” viesos ar rezultātu 78:90 (22:28, 19:22, 15:30, 22:10) piekāpās Serbijas komandai Belgradas “Crvena Zvezda”.

Timma laukumā pavadīja 22 minūtes un 36 sekundes, kuru laikā guva astoņus punktus (3pt. 2/8, 2pt. 1/1), izcīnīja divas atlēkušās bumbas un pieļāva trīs kļūdas. Jau mača otrajā minūtē Timma cīņā par bumbu netīšām iesita pretinieku kapteinim Branko Lazičam, kurš uz to centās atbildēt ar tīšu sitienu. Timma saņēma nesportisko piezīmi, bet Lazičs tika izraidīts no zāles.

Tikmēr Bertāns nospēlēja 20 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus (3pt. 1/4, 1pt. 2/3) un atdeva divas rezultatīvu piespēles.

Maču krietni veiksmīgāk iesāka mājinieki, kuri pirmajās trīs minūtēs iekrāja astoņu punktu pārsvaru. Turpinājumā mačs izlīdzinājās, taču Belgradas klubs prata noturēt vadību. Otrajā ceturtdaļā “Crvena Zvezda” komandai izdevās pārsvaru palielināt līdz +14. Otro puslaiku krietni sekmīgāk iesāka mājinieki, palielinādami savu pārsvaru līdz 24 punktiem. Noslēdzošajā ceturtdaļā “Khimki” basketbolisti centās “sasmelt” izlieto ūdeni, taču tas neizdevās – 78:90.

Labākais uzvarētāju rindās ar 18 punktiem bija Boriša Simaničs, bet 17 punktus sakrāja Billijs Beirons. Zaudētāju rindās Aleksejs Šveds guva 14 punktus, bet 13 punktus pievienoja Devins Bukers.

Citā mačā Atēnu “Panathinaikos” mājās ar 86:70 (24:19, 18:19, 21:16, 23:16) uzvarēja Stambulas “Anadolu Efes”.

Grieķijas komandā 18 punktus guva Tairīss Raiss, bet 11 punkti un desmit rezultatīvas piespēles bija Nikam Kalatesam. Stambulas komandu ar 28 punktiem no zaudējuma nespēja glābt Šeins Larkins, bet 13 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Krisam Singltonam.