Ķēniņam un Melnalksnim rezultatīvs sniegums Šveicē, Francijā pie punktiem tiek pieci latvieši

18/09/2018 23:17
Ronalds Ķēniņš, Sportazinas.com

Latviešu vārtsargs Ivars Punnenovs, kā arī uzbrucēji Ronalds Ķēniņš un Rihards Melnalksnis šovakar veiksmīgi aizvadīja Šveices kausa izcīņas 1/16 fināla spēles, sekmējot Langnau ”Tigers” un ”Lausanne” komandu uzvaras. Tikmēr Francijā ar rezultatīvu sniegumu izcēlās pieci latviešu spēlētāji.

Ķēniņš izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, palīdzot ”Lausanne” Šveices kausa 1/16 fināla mačā ar 7:2 izbraukumā sakaut ”Ajoie” komandu.

Latviešu uzbrucējs pirmo rezultativitātes punktu nopelnīja jau mača septītajā minūtē, kad palīdzēja mājiniekiem gūt vārtus mazākumā un panākt 2:0. Savukārt 13 ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām, izceļoties skaitliskajā vairākumā, Ķēniņš nopelnīja vēl vienu punktu un nostiprināja ”Lausanne” pārsvaru (6:2). Latviešu uzbrucējs spēli aizvadīja uzvarētāju pirmajā maiņā.

Tikmēr citā Šveices 1/16 fināla mačā Langnau ”Tigers”, ko pārstāv Ivars Punnenovs un Rihards Melnalksnis, izbraukumā sagrāva ”Basel” (6:0).

Punnenovs atvairīja visus pretinieku metienus, taču 37. minūtē latviešu vārtsargs tika nomainīts. Savukārt Melnalksnis spēlēja viesu ceturtajā uzbrucēju trijniekā un nopelnīja savu pirmo rezultativitātes punktu ”Tigers” pieaugušo komandas sastāvā, nepilnas sešas ar pusi minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām asistējot viesu otrajā vārtu guvumā.

Francijas čempionātā divu latviešu pārstāvēto klubu duelī Artūra Mickeviča, Martina Lavrova un latviešu izcelsmes uzbrucēja Aināra Podziņa ”Lyon” izbraukumā ar 2:1 papildlaikā pieveica ”Rapaces de Gap”, kuras rindās spēlē Elvijs Biezais un Roberts Jekimovs. Mickevičs ar rezultatīvām piespēlēm piedalījās abos uzvarētāju gūtajos vārtos, kamēr Biezais un Jekimovs asistēja komandas vienīgajā vārtu guvumā.

Tikmēr Artūra Ševčenko, Sanda Zolmaņa un Rolanda Vīgnera pārstāvētā ”Mulhouse Scorpions” savā laukumā izcīnīja sauso uzvaru pār ”Chamonix Mont-Blanc” (2:0). Vīgners pamatlaika pirmspēdējā minūtē saņēma ripu no Zolmaņa un ieraidīja ripu tukšajos sāncenšu vārtos, nostiprinot komandas pārsvaru.

Savukārt vēl vienā Francijas čempionāta mačā ”Nice”, kuras rindās spēlē Ervīns Muštukovs, mājās ar 6:1 sagrāva ”Strasbourg”. Latviešu vārtsargs uzvarētāju vārtos atvairīja 22 no 23 pretinieku metieniem.

Slovākijā Jāņa Andersona pārstāvētā ”Nove Zamky” izbraukumā pieveica ”Žilina” (3:2). Latviešu aizsargs spēlēja pirmajā maiņā un izdarīja vienu metienu, taču ar rezultatīvu sniegumu neizcēlās. Tikmēr zaudējumu viesos ar 1:4 piedzīvoja ”Poprad”, kuras sastāvā spēlē Artūrs Salija. Viņš darbojās trešajā aizsargu pārī un nepiedalījās komandas vienīgajā vārtu guvumā.

Norvēģijā pirmo panākumu svinēja Maksims Ponomarenko un viņa pārstāvētā ”Stjernen”, kas savā laukumā pēcspēles metienos apspēlēja ”Stavanger” (3:2). Latviešu aizsargs maču aizvadīja otrajā maiņā un arī palika bez punktiem.

Visbeidzot, Lielbritānijā Ričarda Birziņa pārstāvētā ”Fife Flyers” viesos ar 4:1 uzveica ”Guildford Flames.” Arī Birziņš nepiedalījās nevienā no komandas gūtajiem vārtiem.