Latviešu basketbolistiem rezultatīvs sniegums zaudētos ULEB Eirolīgas mačos

19/12/2020 07:50

Latvijas basketbolists Rolands Šmits piektdien guva piecus punktus ULEB Eirolīgas 15.kārtas spēlē, kamēr viņa pārstāvētā Spānijas komanda “Barcelona” cieta neveiksmi un zaudēja līderpozīciju.

Barselonieši savā laukumā ar rezultātu 67:68 (12:17, 20:13, 22:23, 13:15) atzina Izraēlas kluba Telavivas “Maccabi Playtika” pārākumu.

Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, mājinieki bija vadībā ar 67:66, taču Barselonas komandas uzbrukumā Šmits, bumbu izspēlējot uz āru, iespēlēja to rokās Skotijam Vilbekinam. Viesu atbildes uzbrukumu ar bumbas triecienu grozā noslēdza Otello Hanters, turklāt Niks Kalatess pret viņu pārkāpa noteikumus.

Hantera soda metiens nebija precīzs un bumba nonāca “Barcelona” rīcībā. Mājiniekiem uzbrukumam bija palikušas 13 sekundes, taču tā noslēgumā Korija Higinsa pēdējās sekundes tālmetiens savu mērķi nesasniedza.

Šmits laukumā pavadīja 22 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem un savu vienīgo tālmetienu. Tāpat viņš izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra divas bumbas, četras reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes un iekrāja desmit efektivitātes koeficienta punktus, kas bija trešais labākais rādītājs vienībā.

“Barcelona” komandā ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Higinss, pa 12 punktiem guva Kails Kurics un Nikola Mirotičs, kurš arī izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, bet 11 punkti bija Nikam Kalatesam.

Pretiniekiem 15 punktus guva Dragans Benders, 14 pievienoja Tailers Dorsijs, bet pa desmit bija Hanteram un Elijam Braientam.

Savukārt Jānis Timma piektdien guva deviņus punktus, kamēr viņa un Daira Bertāna pārstāvētā Maskavas apgabala “Himki” izbraukumā ar rezultātu 84:90 (29:20, 22:23, 19:29, 14:18) piekāpās Vilērbānas ASVEL, kas uz rezervistu soliņa atstāja Rihardu Lomažu.

Timma spēlēja 28 minūtes un 19 sekundes, grozā raidot trīs no četriem divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem. Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi asistēja, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra vienu bumbu, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie astoņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Bertāns vienas minūtes un 29 sekunžu laikā paguva vienu reizi pārkāpt noteikumus.

ASVEL komandā ar 20 punktiem izcēlās Geršons Jabusele, 16 punktus iekrāja Mustafa Fols, bet 14 punkti bija Deivida Laitija rēķinā.

Maskaviešus no zaudējuma neglāba Devina Bukera 26 punktus, kā arī Alekseja Šveda 14 punkti un desmit rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Jānis Strēlnieks guva trīs punktus, kamēr viņa pārstāvētā Maskavas CSKA svinēja desmito uzvaru pēc kārtas, savā laukumā ar rezultātu 83:65 (24:17, 21:14, 21:18, 17:16) pārspējot Sanktpēterburgas “Zeņit”.

Kārtas noslēgumā CSKA pārņēma līderpozīciju turnīra tabulā.

Strēlnieks spēlēja deviņas minūtes un 18 sekundes, grozā raidot vienu no diviem tālmetieniem. Viņš arī vienu reizi rezultatīvi piespēlēja un trīs reizes pārkāpa noteikumus.

CSKA komandā produktīvākais ar 20 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un četrām pārtvertām bumbām bija Maiks Džeimss, bet pa 13 punktiem guva Derans Hilards un Nikola Milutinovs, kuram bija arī 13 bumbas zem groziem. Džeimss šajā mačā nopelnīja 32 efektivitātes koeficienta punktus, kas viņam dod kārtas vērtīgākā spēlētāja godu.

“Zeņit” komandā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Kevins Pangoss.

Turpretī zaudējumu cieta Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “TD Systems Baskonia”, kas viesos ar 66:77 (15:18, 15:20, 20:20, 16:19) piekāpās Minhenes “Bayern”.

Kurucs četru minūšu un 41 sekundes laikā pieļāva vienu kļūdu un tika pie vienas piezīmes.

“Baskonia” rindās ar 13 punktiem atzīmējās Zorans Dragičs, bet desmit punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Ahillem Polonāram. Uzvarētājiem 21 punkts un deviņas atlēkušās bumbas bija Džeilenam Reinoldsam, bet 17 punktus iekrāja Veids Boldvins.

Citā piektdienas mačā Madrides “Real” viesos ar 86:82 (12:12, 19:18, 18:21, 20:18, 17:13) pagarinājumā uzveica Pirejas “Olympiakos”.

Madrides komandā 19 punktus guva Nikolass Laprovitola, 15 punkti bija Trejam Tompkinsam, bet 13 punkti un desmit atlēkušās bumbas – Valteram Tavaresam. Laukuma saimniekiem pa 18 punktiem sarūpēja Hasans Martins un Šakils Makisiks.

“Real” uzvaru aizēnoja Entonija Rendolfa trešajā ceturtdaļā gūtais kājas savainojums.

Vēl piektdien Belgradas “Crvena zvezda mts” mājās ar 76:73 (20:22, 25:14, 12:21, 19:16) uzveica “Valencia” komandu.

Belgradas komandā ar 20 punktiem atzīmējās Džordans Loids, bet 15 punktus pievienoja Džonij O’Braients. Valensijas vienībā pa 15 punktiem guva Klemens Prepeličs un Luijs Labeirjē.

Visas latviešu pārstāvētās komandas laukumā devās piektdien.

Eirolīgā līderpozīciju ar 12 uzvarām 15 spēlēs ieņem CSKA komanda, kurai ar 11 panākumiem seko “Barcelona”. “Baskonia” ar sešām uzvarām 14 spēlēs ir 11.vietā, ASVEL ar pieciem panākumiem 14 cīņās ir 15., bet “Himki” ar divām uzvarām 15 dueļos noslēdz turnīra tabulu un ir 18.pozīcijā.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs.

Pagājušajā sezonā čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.