Latviešu derbijā SHL uzvaru izcīna Kalniņš un “Lakers”

16/09/2021 23:17
Jānis Kalniņš

Zviedrija

Latvijas hokeja vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētā Vēkšes “Lakers” komanda ceturtdien Zviedrijas čempionāta (SHL) spēlē uzveica “Orebro” ar uzbrucēju Rodrigo Ābolu sastāvā. “Lakers” mājās uzvarēja ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) pagarinājumā.

Kalniņš šajā mačā vairāk nekā pusi no spēles bija nepārspēts, dueli noslēdzot ar 18 no 20 atvairītiem metieniem. Ābols spēlēja 18 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā pa Kalniņa sargātajiem vārtiem meta vienu reizi, uzvarēja 41% iemetienu un dueli noslēdza ar neitrālu lietderība koeficientu.

“Lakers” ar trīs punktiem divās spēlēs ieņem septīto vietu, bet “Orebro” ar vienu punktu divās cīņās ir 12. starp 14 komandām. Pagājušajā sezonā Vekšes “Lakers” finālā pieveica “Rogle” vienību.

Čehija

Latvijas uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals ceturtdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Čehijas hokeja ekstralīgas spēlē, kurā viņa pārstāvētā Plzeņas “Škoda” komanda cieta zaudējumu. Plzeņas hokejisti mājās ar 2:4 (1:0, 1:2, 0:2) piekāpās uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētajai “Mlada Boleslav”.

Dzierkals rezultatīvi piespēlēja otrā perioda pēdējā minūtē, kad vairākuma noslēgumā pēc latvieša izdarītā metiena ripu pie vārtiem savāca Mihals Bulīržs, kurš panāca 2:2. Dzierkals šajā duelī uz ledus pavadīja 23 minūtes un 36 sekundes, kuru laikā četrreiz meta pa vārtiem un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1. Bičevskis 14 minūtēs un 33 sekundēs uzvarēja sešos no 17 iemetieniem un cīņu pabeidza ar negatīvu lietderību -2.

“Mlada Boleslav” ar septiņiem punktiem četrās spēlēs ieņem pirmo vietu turnīra tabulā, kamēr “Škoda” ar trīs punktiem četrās cīņās ir 13.pozīcijā 15 komandu konkurencē.