Latviešu duelī Eirolīgā uzvar Bertāns

19/01/2018 23:44

19.janvārī tika aizvadītas vairākas “Turkish Airlanes” Eirolīgas 19.kārtas spēles. Saistošākā cīņa Latvijas basketbola līdzjutējiem norisinājās Vitorijā, kur Jāņa Timmas vietējā “Baskonia” uzņēma Daira Bertāna pārstāvēto Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”.

Šajā duelī uzvaru sīvā galotnē izcīnīja viesi, pēc nospēlētām 40 minūtēm uz tablo vēstot 83:82 par labu Milānai.

Spēli ar izrāvienu 9:2 iesāka “Baskonia”, bet Milānas atbilde bija tikpat asa – sekoja 12:2 izrāviens un pēc nospēlētām nepilnām septiņām minūtēm jau 14:11 par labu viesiem. Turpinājumā komandas apmainījās ar vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem un pēc pirmās ceturtdaļas +3 “AX Armani Exchange”.

Otrajā ceturtdaļā veiksmīgāk spēlēt turpināja Milānas komanda, kurai ejot puslaika pārtraukumā jau +11.

Otrā puslaika pirmajā desmitminūtē mājinieki divus punktus atguva, bet noslēdzošajā ceturtdaļā “Baskonia” spēja izlīdzināt spēles gaitu, taču galotnē veiksmīgāki izrādījās viesi, svinot uzvaru ar 83:82, neilgi pirms spēles beigu sirēnas uzvaras grozu gūstot Džordanam Teodoram.

Timma laukumā devās starta pieciniekā un 22 minūšu laikā izcēlās ar sešiem punktiem, realizējot divus no trīs tālmetieniem, visā spēlē divpunktu metienus nemaz neizpildot. Tāpat uzbrucēja kontā trīs atlēkošās bumbas un efektivitātes koeficients +7.

Savukārt Bertānam 16 minūtēs gūti septiņi punkti (2/2 2p, 1/1 3p), izcīnītas trīs atlēkošās bumbas, izdarītas divas rezultatīvas piespēles, kā arī viena kļūda, bet efektivitātes koeficients +12.

Pēc aizvadītām 19 spēļu kārtām Milāna ar bilanci 6-13 ieņem 15.vietu, savukārt Vitorijas klubs ar 8-11 ieņem devīto vietu 16.komandu konkurencē.