Latviešu duelī NHL Girgensons un “Sabres” pagarinājumā izrauj uzvaru pār Bļugera “Penguins” (VIDEO)

02/03/2019 08:26

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt savstarpējo maču aizvadīju divu latviešu pārstāvētie klubi – Zemgus Girgensons un Bufalo “Sabres” savā laukumā pamatlaika pēdējās minūtēs izrāva neizšķirtu un pagarinājumā ar 4:3 (2:1, 0:2, 1:0, 1:0) pieveica Pitsburgas “Penguins” ar Teodoru Bļugeru sastāvā.

Girgensons, kā ierasts, darbojās “Sabres” ceturtajā uzbrucēju virknējumā un uz ledus pavadīja 10:23 minūtēs, no kurām veselas trīsarpus Zemgum tika uzticēts spēlēt mazākumā. Latvietis atzīmējās ar trim spēka paņēmieniem, vienu metienu pa vārtiem un cīņu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Girgensonam šosezon kopumā 57 mačos 13 (3+10) punkti, deviņas soda minūtes un lietderība -9.

Tikmēr pretējā nometnē ceturtajā maiņā “Penguins” sastāvā tika iekļauts arī Bļugers, kurš aizvadīja pirmo NHL maču kopš 17. februāra uzvaras pār “Rangers” (6:5). Teodors uz ledus pavadīja 8:25 minūtes (1:25 mazākumā), šajā laikā vienreiz zaudējot ripu un nezaudējot nevienā iemetienā.

“Tedijs” savā debija sezonas NHL līdz šim aizvadījis desmit spēles, atzīmējoties ar četriem (3+1) punktiem, septiņām soda minūtēm un pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Mājinieki “Sabres” hokejisti pirmajā periodā pēc Džeka Aikela un Konora Šīrija precīzajiem metieniem izvirzījās priekšā ar attiecīgi 1:0 un 2:1, tomēr otrā perioda pēdējās trijās minūtēs Patriks Hornkvists un Sidnijs Krosbijs skaitliskajā vairākumā guva divus vārtus un panāca vadības maiņu (3:2). Šāds rezultāts saglabājās līdz pat pamatlaika 58. minūtēm, kad mājiniekus no zaudējuma izglāba Brendons Montūrs – 3:3.

Sekoja pagarinājums, kura pēdējā minūtē Šīrijs izmantoja “Penguins” spēlētāju paviršību savā aizsardzības zonā, pārtverot ripu un ar spēcīgu un precīzu metienu no kreisā iemetienu apļa izraujot Bufalo vienībai vērtīgu panākumu – 4:3.

Austrumu konferences kopvērtējumā “Sabres” ar 68 punktiem 64 cīņas joprojām ieņem 11. pozīciju, no astotajā vietā esošās Kolumbubas “Blue Jackets” atpaliekot par septiņiem punktiem. Tikmēr “Penguins” rēķinā ir 75 punkti 64 dueļos – tikpat, cik “Blue Jackets”.