Latviešu duelī Somijā Ikaunieks gūst vārtus un ieved komandu kausa finālā

31/08/2022 20:38
Jānis Ikaunieks

Latvijas izlases pussargs Jānis Ikaunieks trešdien Lahti guva vienīgos vārtus spēlē pret Eduarda Emša pārstāvēto klubu, Kuopio “KuPS” iekļūstot Somijas kausa finālā. “KuPS” izbraukumā ar 1:0 (1:0) pieveica “Lahti”.

Ikaunieks vārtus guva 14.minūtē, 55.minūtē saņēma dzelteno kartīti un tika nomainīts 72.minūtē. Emsis laukumā pavadīja visu spēli, pirmā puslaika kompensācijas laikā tiekot pie dzeltenās kartītes. Kuopio vienība jau 15.minūtē palika mazākumā, kad sarkano kartīti nopelnīja vārtsargs Otso Virtanens.

Arī otrā pusfinālā trešdien Helsinkos neiztika bez noraidījuma no laukuma, Turku “Inter” viesos ar 3:2 (1:1) pārspējot Helsinku HIFK. Tiesa, zaudētāju rindās Emanuels Ani Ifeanji pie sarkanās kartītes tika jau mača kompensācijas laikā, saņemot otro brīdinājumu spēlē. 2021.gadā par Somijas kausa ieguvēju kļuva “KuPS”, kas finālā Helsinkos pēc 0:0 papildlaikā pēcspēles sitienos ar 5:4 pārspēja Helsinku HJK, trešo reizi izcīnot kausu.

Tikmēr Vladislavs Gutkovskis Polijas čempionāta spēlē devās sākumsastāvā un viņa pārstāvētā “Rakow” vienība savā laukumā ar 1:0 pieveica vienu no tuvākajām sāncensēm turnīra tabulā Sčecinas “Pogon”.

Mača 55. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Mateušs Vdovjaks, kas arī izrādījās vienīgais vārtu guvums spēlē. Gutkovskis gan visu maču nenospēlēja – 70. minūtē viņš tika nomainīts.

Polijas meistarsacīkšu tabulā “Rakow” ar 13 punktiem sešos mačos ieņem trešo vietu.