Latviešu duelī Strēlnieks pārspēj Timmu (VIDEO)

12/10/2017 23:06
Jānis Strēlnieks, Sportazinas.com

Šodien “Turkish Airlines” Eirolīgas sezonas pirmās spēles ietvaros tikās Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Pireju “Olympiacos”, kas uzņēma Jāņa Timmas “Baskonia”. Uzvaru ar 75:64 (16:12, 25:21, 19:16, 15:15) svinēja “Olympiacos”.

Spēle norisinājās nevis “Peace and friendship arena” Pirejās, bet gan Krētas salā, jo klubam uzlikts sods par aizvadītajā sezonā Eirolīgas ceturtdaļfināla piektajā spēlē sarīkotājām fanu nekārtībām spēlē ar “Anadolu Efes” komandu.

Spēles starta piecinieki:

“Olympiacos” – Strēlnieks, Mancaris, Papapetru, Printezis, Milutinovs

“Baskonia” – Dženingss, Grendžers, Timma, Šengelija, Diops

Spēles sākums tehnisku iemeslu dēļ aizkavējās par pāris minūtēm. Nepagāja ne piecas sekundes spēles laika, kad mačs atkal tika apstādināts. Kad visas tehniskās kļūmes tika novērstas, basketbolisti beidzot devās cīņā.

Spēle iesākās ar divām “Baskonia” kļūdām, no kurām vienu pieļāva Timma, savukārt pirmos punktus guva abu komandu garie spēlētāji, sākumā Printezim veiksmīgi nospēlējot ar muguru pret grozu, bet laukuma otrā galā to pašu paveicot Šengelijam. Arī otro grozu “Baskonia” labā guva Šengelija, rezultatīvi asistējot Timmam. Spēles sākums izvērtās mazrezultatīvs – pēc aizvadītām četrām minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 6:2 par labu “Baskonia”, neskatoties uz to, ka “Baskonia” pirmajās četrās minūtēs pieļāva tikpat kļūdas.

Abas komandas turpināja mērķtiecīgi savus uzbrukumus veidot uz groza apakšu no perimetra uzbrūkot reti un spēles temps nebija īpaši ātrs. Ceturtdaļas izskaņu veiksmīgāk aizvadīja “Olympiacos” vienība, kam izdevās īsā laikā realizēt divus metienus no spēles ar sodu. Pēc pirmajām 10 minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 16:12 par labu “Olympiacos”.

Otrajā ceturtdaļā jau iniciatīvu pārņēma “Olympiacos”, kas palēnām atrāvās no saviem pretiniekiem, veiksmīgi turpinot spēlēt Agravanim. Tāpat arī savu roku pielika Strēlnieks, kurš īsā laikā realizēja pustālo un tālmetienu. Vēlāk arī Strēlnieks realizēja savu otro tālmetienu mačā un pēc pirmā puslaika rezultāts 41:33 par labu “Olympiacos”. Jānis Timma otrajā ceturtdaļā laukumā pavadīja vien vienu minūti.

Otrajā puslaikā Jāņa Timmas “Baskonia” nespēja lauzt spēles gaitu un ievērojami samazināt “Olympiacos” pārsvaru. Basketbols kļuva daudz dinamiskāks, bet šādā spēlē, savu fanu dzīti uz priekšu, labāk jutās “Olympiacos”. Timmas pārstāvētā komanda ik pa laikam veica īsus izrāvienus, bet tuvāk par sešu punktu starpību nespēja tikt.

Visā mačā Strēlniekam laukumā pavadītajās 26 minūtēs gūti astoņi punkti, trīs izcīnītas bumbas zem groziem un viena rezultatīva piespēle.

Savukārt Jānis Timma savā Eirolīgas debijā guva trīs punktus, realizējot tālmetienu, izcīnīja divas atlēkošās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles un pārķēra četras pretinieku piespēles, nospēlētajās 30 minūtēs.