Latviešu kamaniņu braucēji Altenbergā uzsāks otro Pasaules kausa posmu

Brāļi Šiči, sportazinas.com
Andris un Juris Šici | Foto: LKSF

Šodien ar vīriešu divnieku un sieviešu vieninieku sacensībām Altenbergas trasē sāksies Pasaules kausa sezonas otrais posms kamaniņu sportā.

Divniekiem pirmais brauciens sāksies plkst.10.25, ber otrais – plkst.11.45. Sacensības tiešraidē pārraidīs kanāls “Best4Sport TV”.

Divnieku mačos Latviju pārstāvēs brāļi Juris un Andris Šici, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. Bots/Plūme pamatsacensībās kvalificējās, pateicoties piektdien izcīnītajai otrajai vietai Nāciju kausā.

Botam/Plūmem būs devītais numurs, Šici startēs ar 14.numuru, bet Gudramovičs/Kalniņš – ar 20.numuru starp 22 ekipāžām.

Sezonas pirmajā posmā Insbrukā pagājušajā nedēļas nogalē labāko rezultātu sasniedza jaunā ekipāža Bots/Plūme, kas izcīnīja astoto vietu, Gudramovičs/Kalniņš bija 12., bet Šici bija vēl divas pozīcijas zemāk. Sprinta kausā Šici izcīnīja sudrabu, Gudramovičs/Kalniņš ieņēma devīto vietu, bet Bots/Plūme bija 13.pozīcijā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderi ar 200 punktiem ir austrieši Tomass Štoiss/Lorencs Kollers, otro vietu ar 131 punktu ieņem vēl viena Austrijas ekipāža Janniks Millers/Armīns Fraušers, bet trešie ar 125 punktiem ir itāļi Ludvigs Rīders/Patriks Rastners. Šici ar 113 punktiem ir piektie, bet Bots/Plūme un Gudramovičs/Kalniņš ar 72 un 71 punktu ir attiecīgi 11. un 12.vietā.

Sievietēm pirmais brauciens būs plkst.13.15, bet otrais sāksies plkst.14.40.

Latviju pārstāvēs Nāciju kausā sesto vietu izcīnījusī Sigita Bērziņa, kā arī pamatsacensībās vietu nodrošinājušās Ulla Zirne, Kendija Aparjode un Elīza Tīruma. Bērziņai būs 13.numurs, Zirnei un Aparjodei 20. un 21., bet Tīruma startēs kā priekšpēdējā no 28 kamaniņu braucējām.

Pagājušajā nedēļā pamatsacensībās Aparjode, Tīruma un Zirne bija otrajā desmitā, ieņemot attiecīgi 11., 12. un 15.vietu, bet Bērziņa bija 23.pozīcijā. Sprintā Tīruma palika uzreiz aiz goda pjedestāla, kamēr Aparjode bija desmitā, bet Zirne ieņēma 13.vietu.

Kopvērtējumā līdere ar 200 punktiem ir vāciete Jūlija Taubica, tālāk ar 170 punktiem ir viņas tautiete Natālija Geizenbergere, bet trešā ar 140 punktiem ir vēl viena šīs valsts pārstāve Dajana Eitbergere. Tīruma ar 92 punktiem ir sestā, Aparjode ar 70 punktiem ieņem 12.pozīciju, Zirne ar 56 punktiem ir 15., bet Bērziņa ar 18 punktiem atrodama 18.pozīcija.

Svētdien būs sacensības vīriešu vieniniekiem un komandu stafetē.

Pandēmijas dēļ Pasaules kausa sezona noritēs tikai Eiropā. 2020.gadā paredzētajos posmos nepiedalīsies ASV un Kanādas kamaniņu braucēji.

Turpmākās sacensības notiks Vācijas pilsētās – Oberhofā un Vinterbergā. Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur notiks mači Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet sezonas noslēgums paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par