Latviešu lokomotīve piemet ogles

Zemgus Girgensons, Sportazinas.com
NHL.com

Savu piekto sezonu Nacionālajā hokeja līga (NHL) iesāka latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons. Jauna sezona, jauna kluba vadību, bet nemainīgs mērķis – izveidot konkurētspējīgu komandu, kas varētu cīnīties par izslēgšanas spēlēm un Stenlija kausu. Gaidāmajās divās sezonās nozīmīga loma komandā atvēlētā arī Latviešu lokomotīvei.

Naktī uz piektdienu Zemgus Girgensons uzsāka savu piekto sezonu pasaules prestižākajā hokeja līgā. Pirmais pretinieks bija samērā ciets rieksts, starpsezonā rekonstrukciju piedzīvojusī Montreālas “Canadiens” vienība. Kanādas pārstāvju sastāvs ir pieminēšanas vērts – Kanādas izlases pirmais vārtsargs Kerijs Praiss, no Tampabejas pārbēgušais Džonatans Druēns, aizsardzības tanks Šī Vebers un citas vērā ņemamas hokeja personas. Kamēr Bufalo savās mājās pretī lika hokeja virtuozu Džeku Aiklu, Kanādas izlases centra uzbrucēju Raienu Orailiju, aizsardzības balstu Rasmusu Ristolainenu un starp visiem komandas hokejistiem arī viens mūsējais, kuram Bufalo ir dikti iepaticies.

Visu vasaru Zemgus kā vientuļais vilks nosēdēja bezdarbniekos, bet viņam bija pārliecība, ka Bufalo būs mājas vēl kādu sezonu. Sanāca vēl uz diviem gadiem. Latviešu uzbrucējs 23 gadu vecumā ir aizvadījis jau četras sezonas ar komandu, viņš ir viens no trim hokejistiem, kas pārstāv “Sabres” vienību kopš 2013./14. gada sezonas. Četru gadu laikā Zemgus ar komandu, lielākoties, ir dzīvojies pa līgas apakšgalu. To skaitā arī pēdējās divās sezonas, kad galvenā trenera Dena Bailsmas vadībā komanda centās uzkāpt uz pārbūves takas. Tomēr neizdevās.

Pie sīkstā speciālista savu spēles pavedienu bija pazaudējis arī Zemgus, latviešu uzbrucēja pienesums komandai bija mazāks kā pirmajās divās karjeras sezonās. Četru sezonu laikā “Sabres” komandu ir vadījuši četri treneri un pie sastāva komplektācijas sēdējuši trīs ģenerālmenedžeri.

Nepabeigtie pārbūves darbi tagad ir uzticēti pagājušās sezonas finālistes, Nešvilas “Predators” galvenā trenera asistentam Filam Hauslijam, kurš spēlētāja karjerā aizvadīja vairāk kā tūkstots spēles Bufalo “Sabres” sastāvā. Spriežot pēc pārbaudes spēļu cikla, un vienas aizvadītas spēles regulārajā sezonā, skats nākotnē rādās cerīgs. Tomēr vēl ir pāragri izdarīt galīgus secinājumus, jo regulārā sezona parasti ievieš korekcijas.

Starpsezonā jaunā kluba vadība veica korekcijas sastāva ansamblī, kura atbrīvojās no liekajiem hokejistiem un izveidoja jaunu mērķu sarakstu. Galvenie plāna punkti ir palikuši nemainīgi, bet veids, kā tos sasniegt ir mainījies. Konkurētspējīga komanda, izslēgšanas spēles un cīņa par Stenlija kausu, attiecīgi šādi ir sadalījies galveno uzdevumu saraksts.

Skats uz gaišo nākotni? Foto: Twitter – @BuffaloSabres

Pirms sezonas sākuma Zemgus spēlēja vadošajā uzbrucēju trijniekā ar Raienu Orailiju centrā un Kailu Okposo malā. Tomēr sagatavošanās posma noslēgumā, Zemgus piezemējās trešajā uzbrucēju maiņā. Pirmajā regulārās sezonas spēlē latvieša partneri bija Sems Reinharts un Sets Grifits. Spēlē vienādos sastāvā, Monreālas komanda pret “Sabres” trešo uzbrucēju trijnieku izdarīja tikai trīs metienus. Girgensons spēlēja arī otrajā mazākuma brigādē ar Orailiju, apliecinot savu spēju neitralizēt pretinieku vairākuma maiņu.

Lielāko daļu savas NHL karjeras Zemgus ir bijis klavieru nesējs, vien pusotru sezonu, kad pie Bufalo komandas grožiem bija Teds Nolans, latviešu uzbrucējs spēlēja vadošo lomu. Tajā laikā Girgensons arī atzīmējās ar punktu ražu.

“Esmu izgājis cauri daudzām izmaiņām,” interneta medijā buffalohockeybeat.com citēts Girgensons. “Es nevaru teikt, ka tā bija slikta pieredze. Tas tevi norūda, lai izkļūtu no šāda veida situācijām. Esmu jauns, ejot cauri šīm grūtībām, esmu uzkrājis lielu pieredzes bagāžu.”

Pagājušajā sezonā 75 spēlēs Zemgus atzīmējās ar 16 (7+9) rezultativitātes punktiem. Latviešu uzbrucējam tā bija mazrezultatīvākā sezona karjerā, lai gan ne vienmēr punkti nosaka spēlētāja kvalitāti, Zemgum kā leģionāram jādod ieguldījums arī gūtajos vārtos un piespēlēs. Tāpēc starpsezonā uzbrucējs papildus strādāja pie niansēm – metiena un slidojuma. Aizvadītajā vasarā Girgensons ar citiem NHL hokejistiem trenējās Bostonā.

“Es strādāju pie metiena,” sacīja Girgensons. “Viennozīmīgi, vēlos uzlabot spēli uzbrukumā. Pagājušajā sezonā neguvu pietiekami daudz punktu. Toties sniegums bija vienmērīgs. Neapšaubu to, ka man ir papildus jāstrādā pie uzbrukuma.”

Statistikas ailes ir tikai viens no komponentiem, kuras sezonas laikā būs jāpapildina gan komandai, gan pašam Zemgum. Neskatoties uz to, ka komandu diriģē jauns treneris, punkti turnīra tabulā tāpat vien nenāks. Bufalo komanda izslēgšanas spēlēs nav tikusi kopš 2011. gada, kas dod otru garāko sausuma periodu starp visām līgas vienībām (sešas sezonas).

“Var just, ka uz ledus puiši strādā ar maksimālu pašatdevi,” interneta medijā buffalonews.com citēts Girgensons. “To nevarēja redzēt aizvadītajās divās sezonās. Pēc manām domām, katrs spēlētājs attīstīsies, un mēs paveiksim lielas lietas. Domāju, ka nebūs liela atšķirība starp pirmo un ceturto virknējumu, spēlētāju sadalījums būs vienmērīgs. Nav nekas slikts ar jaunu sākumu, tas liek strādāt vēl vairāk. Aizvadītajā vasarā smagi strādāju gan uz ledus, gan ārpus tā.”

Bufalo “Sabres” kluba vadība rēķinās ar latviešu uzbrucēja ieguldījumu komandas spēlē. Girgensonam NHL laukumos noteikti palīdz spītīgais latviešu raksturs, tas neapzināti, bet mērķtiecīgi ved uz augstākiem panākumiem. Latviešiem patīk padarītu lietu sajūta, tāpēc šosezon jākompensē pagājušo sezonu neizmantotais potenciāls.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar