Latviešu pārstāvētā “Astana” VTB līgas spēlē piekāpjas “Avtodor”

22/10/2020 20:50
Mārtiņš Meiers un Ojārs Siliņš

Latvijas basketbolistu Ojāra Siliņa un Mārtiņa Meiera pārstāvētā Krievijas komanda Nursultanas “Astana” ceturtdien VTB Vienotās līgas spēlē pirmajā ceturtdaļā ielaida 36 punktus un piedzīvoja zaudējumu pret Saratovas “Avtodor”, kas iepriekš nebija izcīnījusi panākumu.

“Astana” viesos ar 85:107 (16:36, 22:14, 17:25, 30:32) pārliecinoši zaudēja “Avtodor”, kas izcīnīja pirmo uzvaru trīs spēlēs.

Siliņš laukumā pavadīja 26 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā guva astoņus punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Basketbolists grozā raidīja divus no pieciem tālmetieniem, kā arī realizēja abus “sodiņus”. Tāpat viņš trīsreiz pārkāpa noteikumus un spēli noslēdza ar desmit efektivitātes koeficienta punktiem.

Astoņus punktus iemeta arī Meiers, kura rēķinā arī sešas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un viens bloķēts metiens, laukumā pavadītās 25 minūtēs un 51 sekundē. Meiers iemeta trīs no astoņiem divpunktu metieniem, kā arī abas reizes nekļūdījās “sodiņos”. Basketbolists arī pieļāva vienu kļūdu, iekrāja trīs personīgās piezīmes un nopelnīja 11 efektivitātes koeficienta punktus.

Rezultatīvākie “Astana” komandā ar 22 punktiem bija Adonis Tomass un Džeremaija Hils. Uzvarētāju labā pa 21 punktam guva Neits Meisons, kura rēķinā arī septiņas rezultatīvas piespēles, un Ņikita Mihailovskis.

Turnīra līdere ar četrām uzvarām četrās spēlēs ir Santpēterburgas “Zenit”, ar divām uzvarām seko Mareka Mejera Permas “Parma”, bet ceturtā ar bilanci 3-1 ir Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Maskavas CSKA. Septītā ar vienu panākumu divos mačos ir Minskas “Tsmoki”, kuru pārstāv Klāvs Čavars, Toms Leimanis, un treneris Edmunds Valeiko, astotā – Jāņa Timmas un Daira Bertāna Maskavas apgabala “Khimki”, kam ir divas uzvaras piecās spēlēs, bet “Astana” ar vienu panākumu četros dueļos ir desmitā.

Rolanda Freimaņa un Jāņa Bērziņa pārstāvētā Polijas komanda Zelonas Guras “Stelmet Enea” trīs dueļos palikusi bez uzvarām tāpat kā Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga vadītā un Jāņa Kaufmaņa pārstāvētā Tallinas “Kalev”/”Cramo”, ieņemot attiecīgi 11. un 12.vietu.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.