Latviešu pārstāvētā “Khimki” pirms līgumu parakstīšanas grib sagaidīt Eirolīgas lēmumu par sezonas turpināšanu

Dairis Bertāns, sportazinas.com
Dairis Bertāns | Foto: vtb-league.com

Eirolīgas basketbola klubs “Khimki”, kurā šosezon spēlē latviešu basketbolisti un , pirms jaunu līgumu parakstīšanas nākamajai sezonai grib sagaidīt ULEB Eirolīgas lēmumu par sezonas turpināšanu un gūt skaidrību, kādās Eiropas klubu sacensībās vienība startēs nākamgad, intervijā tīmekļa vietnei “iz.ru” svētdien vēsta “Himki” komandas ģenerāldirektors Pāvels Astahovs.

Jau ziņots, ka pirmdien 11 komandas veiks balsojumu, lai noskaidrotu, vai šosezon vēl būs redzami Eirolīgas mači, kuru norise 12.martā tika pārtraukta koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Plānots, ka arī Eirolīgas turnīra prezidenta Žordi Bartomeu paziņojums par līgas sezonas turpināšanu izskanēs pirmdien.

“No vienas puses, klubam turnīra pabeigšana radīs daudz izdevumu. Tas ir papildu pieci procenti no spēlētāju gada algām un čarterreiss uz atlikušo spēļu norises vietu, ņemot vērā, ka tagad citi reizi nav plānoti, kā arī mēnesi ilga apmešanās un ēdināšana apmēram 30 cilvēku delegācijai,” uzskaita Astahovs. “Tā ir liela nauda. Turklāt, ja sezona atsāksies, mači notiks bez skatītājiem. Un tas nav pilnībā profesionāls basketbols, ņemot vērā, ka mēs vienmēr spēlējam saviem līdzjutējiem.”

“No otras puses, mums visiem pietrūkst basketbola, un mūsu komandai ir iespēja sasniegt augstus rezultātus,” vērtē “Khimki” kluba ģenerāldirektors. “Pirms turnīra apturēšanas mēs bijām izslēgšanas spēļu zonā, un mums atlikušajās spēlēs bija diezgan ērts kalendārs. Tāpēc būtu interesanti turnīru pabeigt no sporta viedokļa.”

Viņš gan min, ka ir grūti noticēt 18 komandu savākšanai vienā vietā, vispirms sarīkojot atlikušās regulārās sezonas spēles, pēc tam finālastotnieka cīņas.

“Tas viss notiek karantīnā, kad spēlētāji nevar būt labā sportiskajā formā. Un, ja kādam no basketbolistiem vai treneriem tiks fiksēts pozitīvs koronavīrusa tests, ko tad darīs? Visu pārtrauks un sūtīs mūs atkal mājās? Manuprāt, loģiskāk būtu fiksēt šīs sezonas rezultātus un sākt gatavoties nākamajai sezonai.”

Tomēr klubam ir ļoti svarīgs jautājums, vai arī nākamsezon tas saglabās vietu Eirolīgā, jo “Khimki” nav pastāvīgās Eirolīgas licences.

“Mums jāsaprot, vai mēs paliekam, vai ne. Kamēr nav oficiāla Eirolīgas vadības paziņojuma, neko nevar plānot,” Astahovs labprāt vēlētos ātrāku skaidrību par plāniem. “Kluba budžets, un līdz ar to arī līgumu ar jaunajiem basketbolistiem parakstīšana un līgumu pagarināšana ar pašreizējiem līderiem ir atkarīga no Eiropas kausa, kurā mēs spēlēsim. Tāpēc gaidām Eirolīgas lēmumu, kas tiks paziņots 25.maijā.”

Eirolīgā pirms turnīra pārtraukšanas līderpozīcijā ar 24 uzvarām 28 spēlēs bija Stambulas “Anadolu Efes” komanda, kurai ar 22 uzvarām seko Madrides “Real” un Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona”. Piektajā vietā ar 19 uzvarām ir Jāņa Strēlnieka Maskavas CSKA, Maskavas apgabala “Khimki” ar 13 uzvarām un 15 zaudējumiem ieņem septīto vietu, bet Vilērbānas ASVEL ar Rihardu Lomažu sastāvā ar desmit panākumiem un 18 neveiksmēm ir 15.pozīcijā 18 vienību konkurencē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par