Latviešu pārstāvētā “Sūduva” turpina dominēt Lietuvā, Toberam pilna spēle Polijā

04/07/2020 22:54

Latviešu futbolisti Valērijs Šabala un Gļebs Kļuškins sestdien Lietuvas A līgas spēlē palīdzēja savai komandai Marijampoles “Sūduva” izcīnīt jau septīto uzvaru astoņos mačos.

“Sūduva” savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Viļņas “Riterai”.

Šabala uz maiņu nāca 56.minūtē, bet Kļuškins spēli sāka sākumsastāvā un laukumu pameta 77.minūtē.

Vienīgie vārti spēlē tika gūti 69.minūtē. Semirs Kerla dažus metrus pirms soda laukuma apspēlēja pretinieku, pietuvojās vārtiem un raidīja bumbu labajā vārtu pusē.

Pagājušajā “Sūduva” duelī pret Kauņas “Žalgiris” par mača varoni kļuva tieši Šabala, kurš bija precīzs kompensācijas laika otrajā minūtē. Uzbrucējam tie bija pirmie vārti Lietuvas čempionātā.

Pēc astoņām spēļu kārtām “Sūduva” ar 22 punktiem ieņem pirmo vietu, bet tuvākā sekotāja Viļņas “Žalgiris” atpaliek par astoņiem punktiem.

A līgā šajā sezonā spēlē sešas komandas, kas aizvadīs vien 20 spēļu turnīru 30 maču vietā.

Polija

Latvijas futbola izlases pussargs Kristers Tobers Polijas ekstraklases vienībā Gdaņskas “Lechia” laukumā pavadīja 90 minūtes, tomēr ar to nebija līdzēts, lai glābtu komandu no zaudējuma otrā posma spēcīgākajā grupā.

“Lechia” mājās ar 0:3 (0:0) piekāpās Krakovas “Cracovia”.

Tobers laukumā pavadīja visu maču, taču ar rezultatīvām darbībām neizcēlās. Latvietis spēlēja centra pussarga pozīcijā.

Pirmais puslaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem, bet “Lechia” pirmo reizi kapitulēja 48.minūtē. Pēc “Cracovia” centrējuma soda laukumā mājinieku aizsargi ar pirmo piegājienu nespēja “neitralizēt” bumbu, ko ātri vien izmantoja Rafaels Lopešs.

Viesi rezultātu dubultoja 70.minūtē, kad laukuma centrā neprecīzi saspēlējās “Lechia” futbolisti, bet īsi pēc tam bumbu neizdevās izsist arī no sava soda laukuma. Mihals Siplaks pie kreisā vārtu staba saņēma bumbu un guva vārtus.

Trīs minūtes līdz spēles finālsvilpei bīstamu sitienu ar galvu izdarīja Tobers, taču viņa raidījums nebija precīzs. Savukārt jau kompensācijas laika trešajā minūtē 3:0 panāca Serdžu Hanca. Uzbrucējs bija precīzs no 11 metru atzīmes.

“Lechia” otrā posma spēcīgākajā grupā ar 52 punktiem 34 spēlēs ieņem sesto vietu, no pirmā trijnieka jeb Eirokausu zonas atpaliekot par diviem punktiem. Tikpat punkti ir līdz trešajā pozīcijā esošajai Glivices “Piast”, bet līdere Varšavas “Legia” aizsteigusies priekšā jau ar 13 punktu pārsvaru.

Gdaņskas komandai līdz sezonas beigām palikušas trīs ekstraklases spēles un dalība Polijas kausā.

Tikmēr Latvijas izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Gdiņas “Arka” turpina cīņu par vietas saglabāšanu Polijas augstākajā līgā.

Otrā posma otrajā grupā Gdiņas futbolisti ar 34 punktiem 34 spēlēs ieņem sesto vietu starp astoņām komandām, bet pirmais piecinieks, kas nodrošinās palikšanu ekstraklasē, ir astoņu punktu attālumā.

Pēc aizvadītām 30 spēlēm čempionāta komandas tika sadalītas divās daļās, un cīņu par medaļām un Eirokausiem turpina astoņi vadošie klubi.