Latviešu pārstāvētajām komandām mainīgas sekmes CS:GO turnīros

04/12/2020 10:03
Mareks

Vakar ar mainīgām sekmēm spēles aizvadīja latviešu pārstāvētās CS:GO komandas. Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvētā “Virtus.pro” komanda “Flashpoint 2” saistošā uzvarētāju zara spēlē ar 2:1 pārspēja “BIG” no Vācijas, kamēr Helvija “broky” Saukanta “FaZe” “DreamHack Masters Winter 2020 Europe” turnīrā trīs karšu spēlē ar 1:2 atzina “Complexity” pārākumu un noslēdza ne tikai turnīru, bet arī sezonu.

“Virtus.pro” un “BIG” duelis sākas kartē “Mirage”, kas bija izvēlēta no “BIG” komandas puses. CIS reģionu pārstāvošajai “Virtus.pro” izdevās lielisks sākums “CT” pusē, kas tiek uzskatīta par “spēcīgo” pusi kartē “Mirage”, puslaiku atrodoties vadībā ar 13-2. Komandām mainoties pusēm, aina mainījās un pirmos trīs raundus uzvarēja “BIG”, taču tad “Virtus.pro” uzvarēja nākamos divus raundus un rezultāts kļuva jau 15-5 “Virtus.pro” labā, kas nozīmēja, ka “BIG” var panākt tikai papildlaiku, ja izdotos nezaudēt atlikušos 10 raundus.

Vācieši mēģināja cīnīties, cik spēja un uzvarēja vēl četrus raundus, tomēr pirmajā puslaikā “izsmelto ūdeni” vairs nespēja savākt un pirmajā kartē ar 16:9 uzvaru svinēja “Virtus.pro”. Lielisku pirmo karti aizvadīja “Virtus.pro” “Sniper” spēlētājs Džami “Jame” Ali, kura kontā 22 nogalināti pretinieki un 13 nāves. Marekam “YEKINDAR” Gaļinskim pirmajā kartē 22 nogalināti pretinieki un 18 nāves. Otrā karte bija “Vertigo”, kuru izvēlējās “Virtus.pro”. Šajā kartē pavērās pilnīgi cita aina un lielisku spēli aizvadīja “BIG”, kas neatstāja nekādus variantus CIS komandai viņu izvēlētajā kartē neskatoties uz to, ka zaudēja abus pistoļu raundus.

Trešā un izšķirošā karte bija “Overpass”, kas izvērtās par līdzvērtīgāko no visām 3 aizvadītajām kartēm. Pēc pirmajiem pieciem raundiem vadībā atradās vācieši ar rezultātu 4:1, taču tad “Virtus.pro” uzvarēja 8 raundus pēc kārtas un pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 10:5 CIS komandas labā. Otrajā puslaikā “Virtus.pro” uzvarēja pirmos četrus raundus, panākot jau 14:5, bet tad “BIG” atbildēja ar sešiem raundiem pēc kārtas un varēja domāt par saspringtu spēles noslēgumu, tomēr gala vārds piederēja “Virtus.pro”, ar 16:11 izcīnot uzvaru trešajā kartē un summā triumfējot ar 2-1 un nodrošinot vietu labāko trīs komandu pulkā “Flashpoint 2” turnīrā. Mareks ”YEKINDAR” Gaļinskis šajā mačā bija līderis nogalināto pretinieku skaitā “Virtus.pro” sastāvā un viņa reitings spēlē bija 1.32. Nākamo spēli “Virtus.pro” aizvadīs 5.decembrī, pulksten 16:00, kad spēkosies pret zviedru flagmani “Fnatic”.

Tikmēr “DreamHack Masters Winter 2020 Europe” gaitas noslēdzās otra pasaules līmeņa latviešu spēlētāja Helvija “broky” Saukanta pārstāvētajai “FaZe”. “FaZe” zaudētāju zara spēlē tikās pret “Complexity”, kuri bija uzskatāmi par šī pāra favorīti, jo “FaZe” kopš viņu līdera Niko “NiKo” Kovāča pārejas uz “G2 Esports” bija izskatījušies gaužām blāvi. Arī šīs spēles sākums neradīja nekādas ilūzijas par to, ka “FaZe” spētu izrādīt kaut nelielu pretestību saviem pretiniekiem un sevis izvēlēto karti “Inferno” zaudēja bez variantiem ar 4:16.

Otrajā kartē skatītājus gaidīja daudz līdzvērtīgāka spēle un pēc pirmā puslaika “Nuke” kartē rezultāts vēstīja 8:7 “FaZe” labā. Arī otro puslaiku veiksmīgāk uzsāka šī zvaigžnotajiem spēlētājiem bagātā komanda, kas ļāva nonākt vadībā ar 12:7, kas dažu fanu sirdīs varēja dot cerību, ka otro karti izdosies uzvarēt bez liekām problēmām, taču tad “Complexity” veica 8:0 izrāvienu un viņu vairs šķīra 1 raunds, lai uzvarētu šo spēli divās kartēs. Tomēr atlikušajos trīs pamatlaika raundos šo vienu nepieciešamo uzvarēto raundu izcīnīt neizdevās un rezultāts vēstīja 15:15, kas nozīmēja, ka būs nepieciešams papildlaiks.

Arī pirmajā papildlaikā uzvarētāju kartē noskaidrot neizdevās un bija nepieciešams otrais papildlaiks, kurā pārāki izrādījās “FaZe” parstāvji, uzvarot “Nuke” ar 22:19 un izcīnot iespēju spēlēt trešo, izšķirošo karti, kas bija “Mirage”. Pirmais puslaiks trešajā kartē beidzās 9:6 “Complexity” labā, tomēr otrajā puslaikā “FaZe” bija jāspēlē “CT” pusē, kas ir kartes “Mirage” stiprā puse. Tas gan nedeva nekādu labumu “FaZe” komandai, jo “Complexity” aizvadīja lielisku “Ts” pusi un otro puslaiku uzvarēja ar rezultātu 7:1, kopsummā uzvarēja karti ar 16:7 un triumfēja visā spēlē ar 2-1, izslēdzot “FaZe” no turpmākās dalības turnīrā un izcīnītu 9.-12. vietu 16. komandu konkurencē.

Helvijam “broky” Saukantam neveiksmīga spēle, tāpat kā visai komandai, taču parādītais sniegums ļāvis būt otrajā vietā šajā spēlē pēc statistikas ar 57 nogalinātiem pretiniekiem un 61 nāvi un reitingu 0.93. Ar šo zaudējumu komandai “FaZe” beidzās arī šī sezona un komanda dosies nelielā atpūtā pirms sāks gatavoties jaunajai sezonai.