Latviešu spēkavīrs labo Ginesa rekordu (VIDEO)

07/03/2018 17:06
string(56) "https://img.youtube.com/vi/-kyqEvFPx1s/maxresdefault.jpg"

ASV pārstāvošais latviešu spēkavīrs Mārtiņš Līcis aizvadītajā nedēļas nogalē Ohaio pilsētā notikušajās sacensībās “Arnold Sports Festival” pārspējis Ginesa rekordu.

Fitnesa festivāla ietvaros noslēdzošajā dienā risinājās rekordu pārspēšanas pasākums, kurā katrs unikāla rezultāta sasniedzējs saņem 5000 dolāru (4000 eiro) prēmiju, kā arī viņa vārds tiek ierakstīts Ginesa rekordā.

Līcis veica Henrija Šteinborna vārdā nosauktu vingrinājumu, kurā svaru stienis sākumā atrodas pacelts uz sāniem, spēkavīrs to uzliek uz pleciem, veic pietupienu un tad vēlreiz nolaiž uz zemes šādā pat stāvoklī. Līdzšinējais rekords bija 250 kilogrami, ko 1920.gadā pacēlis pats Šteinborns.

Līcim rekordu šajā vingrinājumā, kas tiek uzskatīts par ļoti traumatisku, uzlabojis līdz 254 kilogramiem, līdz ar to ar savu vārdu iekļuvis Ginesa rekorda grāmatā, turklāt pārspējis vienu no spēka sporta pionieriem.

Pērn Līcis izcīnīja ceturto vietu Botsvānā notikušajās prestižajās “World’s Strongest Man” sacensībās.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Bobs Hārtlijs
26/07/2021 17:29

Hārtlijs pamet Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatu, zināms viņa aizvietotājs

Līdzšinējais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs aizņemtības dēļ Kontinentālās hokeja līgās (KHL) komandā Omskas “Avangard” vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas valstsvienībā, ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF). Viņa vietā…