Latviešu talants Šits demonstrē iespaidīgu sniegumu un ieved “Parma U19” Itālijas kausa 1/16 finālā

22/09/2021 22:44
Dario Šits

Itālija

Lielisku sniegumu šodien Itālijas jaunatnes kausa izcīņā jeb “Coppa Italia Primavera” demonstrēja Latvijas futbola talants Dario Šits, kurš ar diviem goliem kaldināja viņa pārstāvētās “Parma U19” vienības uzvaru turnīra 1/32 finālā, ievedot savu klubu 1/16 finālā, kur tam 27. oktobrī pretī stāsies “Cagliari U19”. Šī dueļa uzvarētājs savukārt 1/8 finālā spēkosies ar Itālijas granda “Atalanta” U19 komandu.

“Parma U19” ar 3:2 uzveica “Cremonese U19” vienību. 17 gadus vecais Šits šajā spēlē guva divus vārtus, izceļoties 28. un 76. minūtē. Viņa otrais vārtu guvums deva Parmas vienībai vadību ar 2:1, taču 89. minūtē pretinieki rezultātu izlīdzināja. Mačs turpinājās papildlaikā, kurā 112. minūtē uzvaru “Parma U19” izrāva 16 gadus vecais Gjakomo Markoni.

Latvijas U17 izlases futbolists jūlijā parakstīja profesionālu līgumu ar “Parma” organizāciju līdz 2024. gada vasarai, bet pirms tam Šits bija Latvijas kluba “Metta” paspārnē. “Parma” šosezon spēlē Itālijas B sērijā jeb pēc spēka otrajā līgā, kamēr “Parma U19” attiecīgi piedalās “Campionato Primavera 2”, kas ir analogs B sērijai tikai jauniešu līmenī.

Polija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis trešdien guva vārtus Polijas kausa izcīņas 1/32 fināla spēlē, palīdzot Čenstohovas “Rakow” komandai iekļūt nākamajā kārtā. Trofejas glabātāja “Rakow” viesos ar 4:2 (2:0) pārspēja Polijas pēc spēka trešās līgas vienību Žešovas “Stal”.

“Rakow” pirmo puslaiku uzvarēja ar 2:0, taču otrā puslaika ievadā pretinieki ātri panāca 2:2. Gutkovskis laukumā devās mača 70.minūtē, bet 13 minūtes vēlāk tika nogāzts pie soda laukuma. Brīvsitienu izpildīja Ivi Lopess, kurš 84.minūtē panāca 3:2. Kompensācijas laika otrajā minūtē Gutkovskis atmuguriskā lēcienā no vārtsarga laukuma līnijas trieca bumbu vārtos un nodrošināja galarezultātu 4:2.

Iepriekšējā sezonā Gutkovskis ar gūtiem vārtiem atzīmējās visās piecās Polijas kausa kārtās, kurās “Rakow” komanda spēlēja. Trešdien viņa pārstāvētā komanda aizvadīja pirmo spēli šīs sezonas kausa izcīņā.

Otrdien šajā pašā fāzē tikās divas Latvijas futbolistu pārstāvētās ekstraklases komandas. Gdaņskas “Lechia” bez pussarga Kristera Tobera pieteikumā viesos ar 3:1 (2:0) pārspēja Belastokas “Jagiellonia” vienību, kurai rezervē bija vārtsargs Pāvels Šteinbors.

Vācija

Latvijas U21 futbola izlases un nacionālās valstsvienības pussargs Daniels Ontužāns trešdien pirmo reizi šajā sezonā devās laukumā “Freiburg II” komandas rindās Vācijas pēc spēka trešajā līgā. Freiburgas futbolisti savā laukumā ar rezultātu 0:1 (0:1) piekāpās “Braunschweig” komandai.

Ontužāns mačā iesaistījās piecas minūtes pirms pamatlaika beigām un kompensācijas laikā izprovocēja pretinieku uz noteikumu pārkāpumu.  Latvijas futbolists pirmo reizi “Freiburg II” komandas sastāvā laukumā devās sezonas devītajā mačā. Iepriekšējo reizi viņš klubu rindās piedalījās vienā no aprīļa mačiem, tobrīd vēl pārstāvot Minhenes “Bayern II” komandu.

Septembrī Ontužāns devās talkā U21 izlasei Eiropas čempionāta kvalifikācijā un abās spēlēs laukumā bija pa 90 minūtēm. “Freiburg II” ar 11 punktiem deviņās spēlēs ieņem 14.vietu 20 komandu konkurencē. Trešā līga Vācijā ir pēc ranga trešās sacensības aiz bundeslīgas un otrās bundeslīgas. Šajā līgā Dortmundes “Borussia II” komandas sastāvā spēlē savulaik Latvijas U19 izlasi pārstāvējušais pussargs Čebrails Makreckis.

Ukraina

Tikmēr Ukrainas kausā ārpus pieteikuma palika aizsargs Kaspars Dubra, kamēr viņa pārstāvētā “Oleksandriya” 1/16 finālā viesos ar 3:1 (2:1) uzveica pēc spēka trešā čempionāta komandu “Tavriya”.

Slovākija

Slovākijas kausa 1/32 finālā apstājās pussarga Andreja Cigaņika pārstāvētā Dunajskas Stredas DAC 1904, kas viesos ar 0:1 (0:0, 3:4 -11 m.p.s.s) zaudēja otrās līgas komandai “Komarno”. Cigaņiks spēlēja bez maiņām un tika pie dzeltenās kartītes.

Norvēģija

Savukārt Norvēģijas kausa izcīņā pussarga Eduarda Daškeviča pārstāvētā “Ham-Kam” divu otrās līgas komandu duelī 1/16 finālā mājās ar 1:2 (1:2) piekāpās “Raufoss”. Daškevičs nāca uz maiņu deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad rezultāts jau bija 1:2.