Latviešu talants Šits debitē B sērijā un dodas pamatsastāvā ar leģendāro Bufonu

02/03/2022 19:31
Dario Šits

Latviešu futbola talants Dario Šits šodien plkst. 19:30 viesos pret “Monza” piedzīvoja debiju Itālijas otrajā spēcīgākajā līgā jeb B sērijā šajā valstī labi zināmā kluba “Parma” rindās. Vēl neaizmirstamāks šis mačs uzbrucējam Šitam bija tādēļ, jo viņš devās pamatsastāvā, turklāt ar Itālijas vienu no visu laiku leģendārākajiem futbolistiem – vārtsargu Džanluidži Bufonu, kurš ir “Parma” kapteinis.

18 gadus vecais Šits pamatsastāvā nospēlēja visu pirmo puslaiku, bet pārtraukumā tika nomainīts. Kā novēroja “Twitter” konts “LV_futbols”, Šits vienīgajā vārtu guvumā “Parma” rindās nepiedalījās, taču Latvijas futbolists esot nopelnījis brīvsitienu netālu no pretinieku soda laukuma. Mačs noslēdzās ar neizšķirtu 1:1, Monzai izraujot neizšķirtu.

Šits šosezon pārsvarā spēlējis “Parma U19” sastāvā dublieru čempionātā, šīs komandas rindās gūstot 10 vārtus un atdodot trīs rezultatīvas piespēles 11 mačos. 187 centimetrus garā Šita sniegums palīdzējis “Parma U19” ieņemt pirmo vietu turnīra kopvērtējumā un tādēļ likumsakarīgi latvietis saņēmis izsaukumu uz galveno komandu.

Interesants fakts – starp 18 gadus veco Šitu un 44 gadus veco Bufonu ir 26 gadu starpība. Tas nozīmē, ka Šits vēl nebija dzimis, kad Bufons jau bija divkārtējs Itālijas čempions ar Turīnas “Juventus”, Eiropas U21 čempions ar Itālijas izlasi un 2006. gadā, kad Šitam bija divi gadi, Bufons ar Itālijas izlasi triumfēja Pasaules kausa izcīņā.

Talantīgais latviešu futbolists savas sportista gaitas uzsāka “JFC Skonto”, bet vēlāk pievienojoties futbola skolai “Metta” . 2020. gada oktobrī Dario Šits noslēdza savu pirmo profesionālo līgumu ar Parmas komandu. B sērijā līdz šim spēlējis tikai viens Latvijas futbolists – Sergejs Vorobjovs, kurš 2011./12. gada sezonā spēlēja “AlbinoLeffe” rindās, tādēļ Šits kļuvis par otro latvieti Itālijas otrajā līgā.