Latviešu trenētā “Ņižņij Novgorod” Vienotās līgas mačā piedzīvo pamatīgu zaudējumu pret CSKA (+VIDEO)

05/03/2017 22:45

Ņižņijnovgoroda (Krievija), 5.marts, LETA. Artūra Štālberga un Edmunda Valeiko trenētā “Ņižņij Novgorod” vienība svētdien VTB Vienotās līgas mačā savā laukumā ar 65:101 (17:26, 21:25, 17:28, 10:22) piekāpās spēcīgajai Maskavas CSKA.

“Ņižņij Novgorod” sastāvā pa 15 punktiem guva Dižons Tompsons un Pjotrs Gubanovs, kamēr CSKA rindās ar 19 punktus iemeta Korijs Higinss, bet 15 punktus iemeta Vitālijs Fridzons.

Ņižņijnovgorodas vienība CSKA apgriezieniem līdzi turēja vien mača pirmajās minūtēs, kamēr otrajā ceturtdaļā Maskavas kluba pārsvars tuvojās jau 20 punktiem. Savukārt noslēdzošajā ceturksnī CSKA spēja pārsniegt par 40 punktu vadību.

Tikmēr citā Vienotās līgas mačā svētdien Maskavas apgabala “Himki” savā laukumā ar 80:72 (26:16, 16:21, 24:15, 14:20) uzveica Baltkrievijas komanda Minskas “Cmoki”.

Vienotās līgas kopvērtējumā vadībā ar 17 uzvarām 19 spēlēs ir Maskavas CSKA, kamēr Jāņa Timmas pārstāvētajai Sanktpēterburgas “Zeņit” ir 15 panākumi 18 mačos. Tālāk ar tikpat panākumiem 19 spēlēs seko Maskavas apgabala “Himki”, bet 13 uzvaras 17 mačos ir Kaspara Berziņa pārstāvētajai Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”.

Latvijas klubs “VEF Rīga” ar astoņām uzvarām 16 spēlēs ir sestais, bet “Ņižņij Novgorod” ar sešiem panākumiem 19 mačos ir devītajā pozīcijā.

Līdz aprīļa vidum seši no astoņiem “VEF Rīga” Vienotās līgas mačiem notiks savā laukumā, turklāt divas izbraukuma spēles būs pret netālajām Minskas un Tallinas komandām.

“VEF Rīga” klubs Vienotās līgas sacensībās piedalās jau astoto sezonu pēc kārtas.

Šajā Vienotās līgas sezonā startē 13 komandas, ieskaitot arī jaunpienācēju Permas “Parma”. Savukārt starpsezonā no dalības turnīrā nolēma atteikties Čehijas klubs Nimburkas ČEZ, Loimā “Nilan Bisons” no Somijas un Gruzijas vienība Tbilisi “Vita”.

Zīmīgi, ka tikai pirmajās divās sezonās Vienotajā līgā bija mazāks dalībnieču skaits – astoņas un 12 komandas.