Latviešu uzbrucējs sezonai gatavojas vienā komandā ar Itālijas futbola leģendu Bufonu

13/07/2021 10:04

Itālijas A sērijas klubs “Parma Calcio 1913” publicējis sastāvu pirmajai pirmssezonas nometnei. Tajā atrodams leģendārais itāļu vārtsargs Džanluidži Bufons, kā arī 17 gadus vecais latviešu uzbrucējs Dario Šits.

Jau vēstīts, ka 2020. gada oktobrī “Mettas” audzēknis Šits pievienojās “Parma” sistēmai. Kā toreiz skaidroja “Metta” kluba līdzdibinātājs un ģenerālsekretārs Ģirts Mihelsons, Šitam bija amatiera līgums un viņš pārcēlies uz “Parma” jaunatnes akadēmiju, kur pārstāvēs U18 komandu. “Vēlu viņam tikai veiksmi un izturību. Varbūt viņš būs pirmais Latvijas spēlētājs, kurš kādā no jaunatnes akadēmijām izdzīvo un tajā pašā klubā kļūst par profesionāli. Tas ceļš nav vienkāršs, bet viņam jau no mazotnes bija vēlme pa to iet,” skaidroja Mihelsons. “Jāsaka, ka kaut kādā veidā tas ir labi, ka Latvijas klubu sistēmas spēj sagatavot futbolistus A sērijas komandu jaunatnes akadēmiju līmenim atbilstošus spēlētājus.”

Tagad Šits saņēmis lielisku iespēju trenēties ar futbola lielmeistariem, kas viņam noteikti noderēs arī U18 komandā. Pašlaik latvietis ir otrs jaunākais spēlētājs starp tiem 29 futbolistiem, kuri piedalās treniņos.

2004. gadā dzimušais futbolists “Metta” akadēmijai pievienojās deviņu gadu vecumā, pārnākot no “JFC Skonto”. “Metta” akadēmijā jaunais futbolists aizvadīja vairāk nekā septiņus gadus.

Šita kontā četras spēles Latvijas U16 izlasē un vēl divas – U17 valstsvienībā.

Iepriekš vēstīts, ka 43 gadus vecais Bufons šo sezonu aizvadīs Parmas komandā, kurā viņš pirms 26 gadiem sāka savu karjeru.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…