Latviešu vārtsargiem zaudējumi Šveicē, neveiksme arī Rodrigo Ābolam

18/11/2017 23:09

Zaudējumus šovakar cieta latviešu vārtsargu Ivara Punnenova un Elvja Merzļikina pārstāvētie klubi Šveices spēcīgākajā līgā (NLA).

Punnenova parstāvētā Langnau “Tigers” ar 3:5 savās mājās zaudēja “Lausanne” vienībai. Pēc diviem periodiem “Tigers” bija vadībā ar 3:1, bet spēles trešajā trešdaļā viesi trīs reizes pārspēja Punnenovu un izcīnīja panākumu. Piektos vārtus “Lausanne” guva, jau kad latviešu vārtsargs bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Punnenovs atvairīja 28 no sāncenšu 32 izpildītajiem metieniem.

Zaudējumu piedzīvoja arī cita Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā “Lugano” vienība, kas izbraukumā ar 4:2 piekāpās “Biele-Bienne” komandai. Latviešu vārtsargs atvairīja 26 no 29 pretinieku izdarītajiem metieniem, bet ceturto ripu Lugano komandas vārtos mājinieki iemeta, kad Merzļikins bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Neskatoties uz zaudējumu “Lugano” saglabāja trešo vietu kopvērtējuma tabulā, kamēr “Tigers” noslīdēja uz priekšpēdējo vietu. Latvijas izlases uzbrucēja Ronalda Ķēniņa Cīrihes “Lions” atrodas otrajā vietā.

12. EHC Kloten 21 3 3 1 14 43:68 16

Vieta, komanda, spēles, uzvaras, uzvaras pagarinājumā, zaudējumi pagarinājumā, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti

Savukārt Zviedrijas spēcīgākā čempionāta spēlē zaudējumu piedzīvoja Rodrigo Ābola pārstāvētā “Orebro” vienība, kas izbraukumā ar 1:3 (0:0, 0:3, 1:0) atzina Gēteburgas “Frolunda” pārākumu.

21 gadu vecais Ābols laukumā pabija 11 minūtes un 54 sekundes, veinu reizi meta pa vārtiem, bet spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Ābols “Orebro” komandas rindās šajā sezonā aizvadījis 15 spēles, tomēr rezultivitātes punktus nav guvis. Uzbrucējs sarunās ar medijiem atzinis, ka vietu komandā vēl nav izcīnījis, bet no treneriem saņēmis uzticības kredītu, jo šī viņam ir pirmā pilnā sezona pieaugušo hokejā.

Jau vēstījām, ka Ābols vasarā ar “Orebro” komandu parakstīja līgumu uz divām sezonām. Iepriekšējās divas sezonas Rodrigo spēlē Ziemeļamerikas junioru līgās, bet 2016.gada Nacionālās hokeja līgas draftā viņu ar kopējo 184.numuru izvēlējās Vankūveras “Canucks”.

“Orebro” komanda Zviedrijas spēcīgākajā čempionātā šobrīd ieņem 9.vietu.