Latviešu vārtsargs Matrevics spēles pieteikumā prestižā Anglijas FA kausa mačā

29/01/2019 09:11

Latvijas jaunatnes futbola izlašu vārtsarga Riharda Matrevica pārstāvētā Anglijas pēc spēka piektās jeb Nacionālās līgas komanda “Barnet” pirmdien cīnījās neizšķirti Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausa ceturtās kārtas jeb 1/16 fināla spēlē, tādējādi panākot atbildes maču.

“Barnet” savā laukumā spēlēja neizšķirti 3:3 (0:1) ar pēc spēka otrās līgas jeb “Championship” komandu “Brentford”.

“Barnet” vārtus sargāja anglis Vils Hafers, kurš tikai pagājušajā nedēļā tika izīrēts no Līdsas “United” vienības.

Ziemeļrietumlondonas komanda piecas minūtes pirms pirmā puslaika beigām nonāca iedzinējos ar 0:1, bet otrā puslaika sākumā Šaks Valtkērsts pāris minūšu laikā guva divus vārtus un vadībā jau bija “Barnet”. Viesi ar strīdīgu 11 metru soda sitienu panāca izlīdzinājumu un vēlāk atguva vadību, tomēr 15 minūtes pirms pamatlaika beigām Matrevica komandas biedrs Denjels Spārkss izlīdzināja rezultātu.

“Šodien spēlējām neticami. Domāju, ka visi esam sarūgtināti par to, ka neuzvarējām. Kas par sniegumu,” pēc mača kanālam “BT Sport” teica Spārkss.

Mačam noslēdzoties neizšķirti, komandām nākamajā otrdienā būs jāaizvada atbildes spēle. Piektajā kārtā jeb astotdaļfinālā šī pāra uzvarētāja cīnīsies ar “Championship” komandu Svonsī “City”, kas vēl pērn spēlēja premjerlīgā.

“Barnet” iepriekšējā sezonā spēlēja pēc spēka Anglijas ceturtajā līgā jeb “League Two”, taču izkrita uz zemāku līmeni. Arī pēc spēka piektajā līgā tai neklājas viegli, jo 26 spēlēs gūti 35 punkti, kas turnīra tabulā dod 17.vietu. Savukārt “Brentford” ir “Championship” ieņem 18.pozīciju un šobrīd Anglijas futbola hierarhijā atrodas 71 vietu augstāk par “Barnet”.

Pirmajā kārtā “Barnet” pārspēja pēc spēka trešās līgas jeb “League One” vienību Bristoles “Rovers”, otrajā kārtā tika gūta virsroka pār Stokportas “County”, kas spēlē pēc spēka sestajā līgā, bet trešajā kārtā Londonas vienība izslēdza “Championship” komandu Šefīldas “United”.

19 gadus vecais Matrevics augustā ar “Barnet” noslēdza divu gadu līgumu, bet nav spējis izkarot pamatvārtsarga vietu. Debiju komandā viņš piedzīvoja iepriekšējā spēlē, kad tika noraidīts “Barnet” pamatvārtsargs Marks Kazinss, pēc tam latvietim ielaižot četras bumbas.

Iepriekš Matrevics bija Anglijas premjerlīgas kluba Vesthemas “United” paspārnē, aizvadot pāris spēles šī kluba U-23 komandas rindās, kā arī regulāri esot Vesthemas kluba U-18 komandas vārtos.

Matrevics spēlējis Latvijas U-17 un U-19 izlasēs, kā arī pērn tika izsaukts uz U-21 izlasi.