Latvietis “YEKINDAR” spēlē lielu lomu “Virtus.pro” triumfā – komanda nopelna 500 tūkstošus dolāru

07/12/2020 11:24
Mareks

Vakar ar aizraujošu, divu neatlaidīgu komandu dueli, noslēdzās “Flashpoint 2” CS:GO turnīrs. Finālā savā starpā tikās CIS reģiona komanda “Virtus.pro” un Eiropas internacionālais sastāvs “OG”. Par turnīra uzvarētājiem kļuva “Virtus.pro”, kuri izcīnīja lielāko naudas balvu komandas vēsturē – 500 tūkstošus ASV dolāru (~412 tūkstoši eiro). Latvijas kibersporta faniem uzvara ir patīkama, jo uzvarētāju sastāvā spēlē arī Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis, kurš spēlēja lielu lomu titula izcīnīšanā.

Pirms turnīra liela daļa CS:GO sekotāju un pētnieku par turnīra favorītiem uzskatīja tieši CIS pārstāvošo sastāvu, jo komandai izdevies iegūt labu formu un pārliecinoši sevi parādīt uz lielās skatuves pret spēcīgākajām komandām pasaulē. Tomēr ar to, ka viņi par tādiem uzskatīti, titulu neviens nepiešķir un tas bija jāparāda ar lielisku sniegumu serverī.

Tikmēr “OG”, lai arī netika pieskaitīti favorītiem pirms turnīra, ar parādīto sniegumu iekaroja daudzu CS:GO līdzjutēju sirdis. Lai arī turnīra pirmajā dienā tika piedzīvots sāpīgs zaudējums, turpinājums izdevās gandrīz nevainojams. “OG” bija vienīgā komanda, pret kuru “Virtus.pro” šī turnīra laikā jau bija zaudējuši, kas nozīmēja, ka gaidāma spilgta, bezkompromisa cīņa, mēģinot pierādīt, ka uzvara pirmajā spēlē “OG” izpildījumā nebija nejaušība.

Spēle sākās kartē “Mirage”, ko bija izvēlējušies “OG”. Jau no spēles sākuma viņi apliecināja, kāpēc viņi šo karti ir izvēlējušies, pēc 10 raundiem atrodoties vadībā ar 7:3 “Ts” pusē, kas uzskatāma par kartes “Mirage” vājo pusi. Atlikušajos puslaika piecos raundos “Virtus.pro” vienība nedaudz atmodās, tomēr pirmais puslaiks noslēgts ar “OG” vadību 9:6. Vienībām mainoties pusēm, turpinājās Eiropas komandas pārsvars, bez liekām problēmām uzvarot sevis izvēlēto karti 16:10. Lielu lomu uzvarai pirmajā kartē spēlēja “OG” spēlētāja, poļu izcelsmes Lielbritānijas esportista Mateuša “mantuu” Vilčevska fantastiskais sniegums, 24 reizes nogalinot pretinieku, bet nomirstot 10.

CIS komandai atkāpšanās ceļa vairs nebija, lai izcīnītu titulu, nedrīkstēja pieļaut zaudējumu, vispirms sevis izvēlētajā kartē un pēc tam, ja izdotos pirmais solis, tad arī izšķirošajā kartē. Par “Virtus.pro” izvēli kļuva karte  “Train”. Pretēji pirmajā kartē notiekošajam, šoreiz lielisks starts padevās “Virtus.pro” spēlētājiem, kuri pirmajā puslaikā neatstāja pretiniekiem nekādas cerības uz līdzvērtīgu cīņu, puslaikam noslēdzoties 11:4. Arī otro puslaiku kontrolēja CIS vienība uzvarot to 16:9 un panākot spēles trešo, izšķirošo karti, kuras uzvarētājs triumfēs “Flashpoint 2” turnīrā.

Par trešo karti bija kļuvusi “Inferno”.  Vēlreiz lielisks sniegums padevās “Virtus.pro” vienībai, kas “Ts” pusē izcīnīja uzvaru 11:4 un soļoja pretim savai uzvarai turnīrā. Taču otrajā puslaikā “OG”, neskatoties uz zaudēto pistoļu raundu, spēja izrādīt pretestību saviem konkurentiem, pietuvojoties līdz 12:15. Tomēr atspēlēties neizdevās un laimīgu uzvaru ar 16:12 un rezultātu pa kartēm 2-1, “Flashpoint 2” turnīrā triumfēja “Virtus.pro”. “YEKINDAR” rēķinā 47 nogalināti pretinieki, 47 nāves un reitings 1.06, kas bija otrais labākais komandā.

Šobrīd komandai “Virtus.pro” ir laiks trīs dienas sagatavoties nākamajam turnīram, kurš sāksies 10.decembrī, kad viņi piedalīsies “DreamHack Open December 2020” un būs uzskatāmi par galvenajiem favorītiem uz uzvaru turnīrā. Tikmēr “OG” laika gatavoties nākamajam turnīram nav, jo rīt, 8.decembrī sāks dalību turnīrā “Blast Premier: Fall 2020”.