Latvija ar zaudējumu Bosnijai un Hercegovinai debitē Eiropas Sudraba līgā

28/05/2021 19:32
Latvijas sieviešu volejbola izlase

Latvijas sieviešu izlase volejbolā šodien Zenicā ar zaudējumu mājiniecēm debitēja Eiropas Sudraba līgas turnīrā. Latvija olimpiskā čempiona Pāvela Seļivanova vadībā piekāpās Bosnijai un Hercegovinai ar 0-3 (19:25, 20:25, 18:25).

Latvijai vēsturisko spēli sāka Elvita Dolotova, Ingrīda Šveigere, Lāsma Ozola, Vlada Pridatko, Paula Nikola Ņečiporuka, Anna Rīta un “libero” Kristīne Kramēna, bet vēlāk laukumā devās 11 no 13 spēlei pieteiktajām volejbolistēm, malā paliekot vien Paulai Katrīnai Krustkalnei un “libero” Elīnai Zvaigznei.

Latvijas komandā rezultatīvākā bija Anija Jurdža, kura laukumā devās uz maiņu. Viņai desmit punkti. Astoņus punktus guva Paula Ņečiporuka, piecus – Ozola. Pretiniecēm 17 punktus guva Dajana Boškoviča, bet 12 – Imana Isanoviča.

“Visos trīs setos sākumā ļāvām pretiniecēm izvirzīties vadībā, seta vidū pietuvojāmies, bet galotnē atkal kaut kas pietrūka. Teiktu, ka galotnēs vajadzēja pacīnīties vairāk,” sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF) cīņu komentēja Latvijas rezultatīvākā spēlētāja Anija Jurdža.

“Šodien bosnietēm bija laba serve, un mums piekliboja servju uzņemšana. Arī uzbrukumā viņas bija labākas, jo nevarējām nospēlēt aizsardzībā,” teica Jurdža. “Ar savu spēli šodien esmu apmierināta, man pašai patika,” vaicāta par savu sniegumu, saka Anija. “Serve bija laba, arī uzbrukumā, manuprāt, labi nospēlēju. Blokā bija labi, kaut arī vajadzēja vēl labāk.”

Otrā grupas spēlē piektdien tiksies Slovēnija un Portugāle. Sestdien Latvijas volejbolistes Eiropas Sudraba līgas A grupā gaida spēle ar Portugāli, svētdien – ar Igauniju. Pēc atpūtas pirmdien no otrdienas līdz ceturtdienai Latvijas volejbolistes aizvadīs vēl trīs spēles ar šīm pašām pretiniecēm tādā pašā secībā kā pirmajā aplī.

Finālturnīrs ar četru komandu līdzdalību plānots 2021.gada 11. un 12.jūnijā Slovēnijas pilsētā Mariborā. Slovēnijai vieta tajā jau ir nodrošināta. Tāpēc tai piebiedrosies abu grupu uzvarētājas un labākā otrās vietas ieguvēja, neskaitot Slovēniju. Pirms Eiropas līgas sacensībām Latvijas izlase aizvadīja Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles, grupā piedzīvojot sešus zaudējumus pret Bosnijas un Hercegovinas, Čehijas un Slovēnijas vienībām, sakrājot setu attiecību 1-18.

Pirms turnīra aprīļa pēdējā dienā Latvijas izlase Minskā pārbaudes spēlē trīs setos zaudēja Baltkrievijai. Abas izlases savā starpā plānoja aizvadīt vēl vienu spēli, bet divām personām, kuras bija iesaistītas pirmā mača norisē, noteica saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā valstsvienība atgriezās Daugavpilī.

13.aprīlī Latvijas sieviešu volejbola izlase gatavošanos kvalifikācijas turnīram sāka 22 spēlētāju sastāvā, bet pēc nepilnas nedēļas treneri sastāvā atstāja 16 volejbolistes. Eiropas Zelta līgas sacensībās piektdien Latvija pirmajā A grupas spēlē plkst.20 Tartu tiksies ar Beļģiju. Tiešraide būs vērojama interneta portālā “lsm.lv”.

Latvijas izlases sastāvs

diagonālās spēlētājas – Vlada Pridatko, Katrīna Paula Krustkalne (abas – “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU)), Megija Dambrehte (“Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Ingunas Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS));

pirmā tempa spēlētājas – Anna Rīta (RSU/MVS), Lāsma Ozola;

cēlājas – Elza Reknere (abas – RVS/LU), Elvita Dolotova (“KP Brno”, Čehija);

otrā tempa spēlētājas – Ingrīda Šveigere (“PSVBG Salzburg”, Austrija), Paula Nikola Ņečiporuka (Virdžīnijas Sadraudzības universitātes “Rams”, NCAA), Petra Ņečiporuka (RVS/LU), Anija Jurdža (RSU/MVS);

“libero” – Elīna Zvaigzne, Kristīne Kramēna (abas – RVS/LU).