Latvija – ASV 1:4 (TEKSTA TIEŠRAIDE)

13/05/2022 16:00
Latvijas hokeja izlases spēlētāji

Latvijas izlase šodien plkst. 16:20 ar dueli pret ASV uzsāka cīņu 2022. gada Pasaules hokeja čempionātā. Video tiešraide vērojama LTV7 kanālā. B apakšgrupā mūsējie cīnīsies vēl arī ar Austriju, Čehiju, Somiju, Lielbritāniju, Norvēģiju un Zviedriju. Latvijas izlases kapteinis šogad ir Rodrigo Ābols, kura tēvs Artis Ābols ir valstsvienības treneru korpusā.

Latvija – ASV 1:4 (0:3; 0:1; 1:0)

Vārti41:47 Andris Džeriņš (Rihards Bukarts, Kārlis Čukste, vair.) – 7:11 Railijs Barners (Kīfers Belouss, Endrjū Piks); 10:18 Sets Džonss (Neits Šmits, Alekss Galčeņuks, vair); 11:36 Tomass Bordelo (Sets Džonss, maz.); 20:33 Sems Lafertijs (Džeikobs Menja)
Noraidījumi1:56 Rihards Marenis; 17:15 Jānis Jaks; 31:03 Renārs Krastenbergs – 10:50 Karsons Kulmens; 25:12 Alekss Galčeņuks

Trešais periods

60′ Spēle beigusies, Latvija piedzīvo zaudējumu ar 1:4.

58′ Divas minūtes līdz pamatlaika beigām. ASV mierīgi vada spēli līdz uzvarai

56′ Batņa turpina mēģinājumus pārspēt amerikāņu vārtsargu. Pēc uzbrucēja metiena ripa atleca pie Roberta Bukarta, kurš vienkārši netrāpa tukšos vārtos…

54′ Merzļikins kārtējo reizi glābj Latviju no piektajiem zaudētiem vārtiem. Amerikāņi turpina terorizēt mūsejo aizsardzību ar pretuzbrukumiem

50′ Batņam vēl viena laba epizode, arī šoreiz metiens vārtu rāmī netrāpa. Pēdējās minūtēs ASV izlase nedaudz nomierinājusies, kas ļauj Latvijas hokejistiem vairāk spēlēt pretinieku zonā

48′ Ābols pats izkārto sev momentu pie ASV vārtiem, taču no labas pozīcijas met garām

46′ Vēl vienu reizi vārtu konstrukcija glābj Merzļikinu – ripa trāpa pa vārtu stabu

42′ Vārti! Andris Džeriņš pirmais pie atlēkušas ripas un ieraida to tukšā stūrī

42′ Diemžēl lielo vairākumu izmantot neizdodas

41′ Sācies trešais periods

Otrais periods

40′ Noslēdzies otrais periods, Latvija ir iedzinējos ar 0:4. Trešajā periodā minūti spēlēsim lielajā vairākumā

40′ Robertam Bukartam izsit nūju iemetiena punktā, savukārt īsi pēc tam vēl viens pārkāpums ASV izlases izpildījumā un Latvija spēlē piecatā pret trīs

38′ Džeriņš izlauzās starp diviem ASV hokejistiem un vienatnē izlauzās pie vārtiem – ripa lido garām

36′ Pagaidām labākā iespēja spēlē – aizsargs Kristaps Sotnieks no tuvās distances nespēja pārspēt Mannu. Nākamajā uzbrukumā ASV izlases uzbrucējs Galčeņuks trāpa pa vārtu pārliktni

34′ Haoss Latvijas izlases zonā – piespēles ir neprecīzas un ripa ātri nonāk pie amerikāņiem, kuri saspēlējas krietni labāk nekā Latvijas hokejisti

32′ Atkal amerikāņi pretuzbrukumā – Lūks Hjūzs met pa vārtiem, Merzļikins atsit, taču tajā epizodē Krastenbergs iesit pretinieka pa nūju un 9. numurs dodas uz noraidīto soliņa

28′ Īsti neizdodas nostāties pretinieku zonā. Vairākuma noslēgumā pie metienu tika Krastenbergs – Manns pārliecinoši ķer

26′ Pārkāpti noteikumi pret Kristapu Zīli. Latvijai otrais vairākums šajā spēlē

22′ Kārtējo reizi Latvija iekrit pretuzbrukumā un Merzļikins glābj komandu pēc Belousa metiena no tuvās distances

21′ Vien 33 sekundes vajadzēja ASV izlasei, lai panāktu 4:0. Sems Lafertijs pārsteidz Merzļikinu ar metienu tālajā stūrī

Pirmais periods

20′ Pirmā perioda noslēgumā pa vārtiem meta Batņa, savukārt pirmais pie atlēkušās ripas bija Marenis. Savukārt pēdējās sekundēs Ābols izdarīja lielisku piespēli Balceram, ar kura metienu tika galā ASV vārtsargs Manns. Diemžēl pēc 20 nospēlētajām minūtēm esam iedzinējos ar trīs vārtu starpību.

19′ Otro vārtu autors Džonss varēja panākt arī 4:0. Apkārt nebija neviena pretspēlētāja, bet par laimi Latvijai ripa pēc viņa metiena lidoja garām vārtiem

18′ Jānis Jaks dodas uz noraidīto soliņa – pēc aizsarga spēka paņēmiena pretinieks paliek bez ķiveres

17′ Latvija izlauzusies līdz pretinieku zonai, tomēr ripa uzbrucējiem ātri tika atņemta ar spēka paņēmienu

15′ Pēc trešajiem vārtiem Latvijas izlases spēle kļuvusi pavisam neveiksmīga – komandai neizdodas pārvarēt vidusszonu

12′ Pirmais vairākums Latvijas izlasei noslēdzas traģiski – ASV izlase dodas pretuzbrukumā un panāk jau 3:0. Šajā epizodē kļūdu pieļāva Merzļikins, kuram šis metiens starp kājsargiem noteikti bija jāatsit.

11′ Vārti! ASV izlase realizē vairākumu. Ar precīzu metienu vienā pieskārienā izceļas kādreizējais Merzļikina komandas biedrs Sets Džonss.

9′ Un uzreiz uz noraidīto soliņa dodas kapteinis Rodrigo Ābols

8′ Vārti! Latvija nonāk iedzinējos. Metiens no zilās līnijas un ripa pēc diviem rikošetiem no Railija Barbera nūjas atrod ceļu vārtos

5′ Mazākums izturēts. Tikmēr ASV palielina ripas kontroli un spēle biežāk notiek pie Merzļikina vārtiem

3′ Rihards Marenis pretuzbrukumā uzmet pa ASV vārtiem, ripu ar lielām grūtībām atvairot Strosam Menam. Pirmā reālā Latvijas izlases vārtu gūšanas epizode.

2′ Rihards Bukarts individuāli aizslido līdz ASV vārtiem un izdara pirmo metienu, taču ripa lido garām vārtiem.

1′ Spēle sākusies!

Latvijas izlases sastāvs

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Šilovs (Ebotsfordas “Canucks”, AHL);
Aizsargi: Jānis Jaks (“Soči”, KHL), Kārlis Čukste (Tršinecas “Ocelārži”, Čehija), Kristaps Sotnieks (Rīgas “Dinamo”, KHL), Roberts Mamčics (“Linkoping”, Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Kulda (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Kristaps Zīle (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice);
Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas “Škoda”, Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija), Andris Džeriņš (Lincas “Black Hawks”, Austrija), Rihards Marenis (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Oskars Lapinskis (Langnavas “Tigers”, Šveice), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Klāvs Veinbergs (“Zemgale”/LLU, Latvija), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Nikolajs Jeļisejevs (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, KHL).

ASV izlases sastāvs

Vārtsargi: Džons Gilīss (Ņūdžersijas “Devils”, NHL), Manns Strauss (Šelefteo AIK, Zviedrija), Alekss Nedeļkovičs (Detroitas “Red Wings”, NHL);
Aizsargi: Niks Blekenbērgs, Endrū Pīks (abi – Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Džordans Heriss (Monreālas “Canadiens”, NHL), Lūks Hjūzs (Mičiganas Universitāte, NCAA), Keilebs Džounss, Sets Džounss (abi – Čikāgas “Blackhawks”, NHL), Džeikobs Menja (Sanhosē “Sharks”, NHL), Neits Šmits (Vinipegas “Jets”, NHL);
Uzbrucēji: Railijs Bārbers (Grendrepidsas “Griffins”, AHL), Kīfers Belouss (Ņujorkas “Islanders”, NHL), Tomā Bordelo, Saša Hmeļevskis (abi – Sanhosē “Sharks”, NHL), Šons Herels (Hārvarda universitāte, NCAA), Alekss Galčeņuks (Arizonas “Coyotes”, NHL), Edams Godets, Ostins Votsons (abi – Otavas “Senators”, NHL), Džons Haidens (Bufalo “Sabres”, NHL), Sems Lefertijs (Čikāgas “Blackhawks”, NHL), Vinni Letjēri (Anaheimas “Ducks”, NHL), Kersons Kūlmens (Sietlas “Kraken”, NHL), Bens Meierss (Kolorādo “Avalanche”, NHL).