Latvija – ASV 4:3 (SPĒLE BEIGUSIES)

28/05/2023 14:59
Latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē par bronzu tiekas ar Kanādas valstsvienību. Mača sākums plkst. 15:20, “Sportazinas.com” teksta tiešraidē varēsiet sekot aktuālākajiem notikumiem šajā mačā.

Latvijas izlases sastāvs:

Vārtsargi: Artūrs Šilovs (Kristers Gudļevskis)

1. maiņa: Kaspars Daugaviņš (C) – Rodrigo Ābols (A) – Rūdolfs Balcers; Kristaps Zīle – Uvis Balinskis
2. maiņa: Mārtiņš Dzierkals – Roberts Bukarts (A) – Oskars Batņa; Kristiāns Rubīns – Jānis Jaks
3. maiņa: Renārs Krastenbergs – Deniss Smirnovs – Toms Andersons; Kārlis Čukste – Ralfs Freibergs
4. maiņa: Ronalds Ķēniņš, Dans Ločmelis, Rihards Bukarts, Miks Indrašis, Oskars Cibuļskis

Latvija – ASV 4:3 (2:2; 0:0; 1:1; 1:0)

Latvijas izlases vārtu guvumi: 07:49 Roberts Bukarts (Rihards Bukarts, Mārtiņš Dzierkals, vair.); 16:08 Jānis Jaks (Rihards Bukarts, Miks Indrašis); 54:21 Kristiāns Rubīns (Dans Ločmelis, Rihards Bukarts); 61:22 Kristiāns Rubīns (Kaspars Daugaviņš, Jānis Jaks)
Latvijas izlases noraidījumi: 13:34 Ralfs Freibergs; 17:19 Kristiāns Rubīns; 41:33 Rihards Bukarts; 51:39 Oskars Batņa

ASV izlases vārtu guvumi: 9:45 Roko Grimaldi (Skots Perunovičs, Anderss Bjorks); 19:03 Roko Grimaldi (Skots Perunovičs, Mets Koronato, vair.); 46:19 Mets Koronato (Dilans Sembergs, Drjū O’Konors)
ASV izlases noraidījumi: 6:02 Kārters Mazurs; 10:27 Alekss Taks; 32:59 Konors Mekijs; 42:56 Niks Bonino; 51:39 Roko Grimaldi

Spēles gaita

Overtaims

LATVIJA IZCĪNA BRONZU!!!! KRISTIĀNS RUBĪNS GŪST VĀRTUS!!!!

61′ Sācies papildlaiks!

Trešais periods

60′ Pamatlaiks noslēdzies. Priekšā desmit minūšu papildlaiks formātā trīs pret trīs

60′ Ābols pēdējās sekundēs izlaužas pie vārtiem, tomēr šajā duelī vārtsargs izrādas spēcīgāks

60′ Pamatlaika pēdējā minūte

59′ Amerikāņi mēģina izraut uzvaru pamatlaikā, pamatīgs spiediens uz Šilova vārtiem. Pretuzbrukuma iespēja rodas arī Indrašim, kurš panāk galveno – lai vārtsargs noķer ripu un aptur spēli. Iemetiens ASV zonā

54’🥅 KRISTIĀNS RUBĪNS PANĀK 3:3!!!! Izdara metienu no tālās distances, un tas ir precīzs!

53′ Balcers ieslido zonā un met bez ilgām pārdomām – Desmits noķer ripu

52’❌Batņam vēl viens nevajadzīgs noraidījums – paklupina viņš divu vārtu autoru Grimaldi. Tiesa, arī pats amerikānis saņem divas minūtes par tēlošanu

51′ Amerikāņi ātri atguvušies no Latvijas ofensīvas un novirza spēli no saviem vārtiem

49′ Un uzreiz ātrs uzbrukums, ko Batņa noslēdz ar neprecīzu metienu. Tikmēr ASV izlase spiesta izdarīt pārmetienu

48′ Laba iespēja Ābolam no tuvās dsitances, bet vārtsargs nolasa spēli

47’🥅Vēl viena standarta kombinācija – uzvarēts iemetiens, metiens no zilās līnijas, cīņa vārtu priekšā un Mets Koronato izvirza vadībā ASV izlasi

46′ Maču klātienē vēro 11 033 skatītāji

46′ Patriks Brauns napaspēj apstāties un nonāk vārtos ripas vietā

43’✔️ Ābols un Batņa mazākumā izslido pretuzbrukumā, Oskaram metiens nesanāk, toties sastāvi ir izlīdzināti, bet pēc 38 sekundēm Latvijai būs vairākums

42′❌Rihards Bukarts aizķer pretinieku ar nūju un dodas uz noraidīto soliņa

41′ Sākusies pamatlaika noslēdzošā trešdaļa!

Otrais periods

40′ Perioda beigās ASV iespieda Latviju, bet spiedienu izdevies izturēt, un arī pēc diviem periodiem rezultāts ir neizšķirts

37′ Ilgi ar ripu slidoja Grimaldi, meklējot labāku iespēju uzmest. Rezultātā met no tālās distances un Šilovs noķer

37′ Kāds Latvijas fans izmanto reklāmas pauzi, lai bildinātu savu draudzeni!

36′ Un atkal strīdīga epizode ar Riharda Bukarta dalību, arī šoreiz tiesneša svilpe klusē

35′ ASV spēlē pilnā sastāvā

33′ ✔️Dzierkals laužas uzbrukumā, Konors Mekijs viņu paklupina, Latvijai vairākums

32′ Batņa izdara ne pārāk spēcīgu metienu. Desmits to atsit ne bez grūtībām, tikt pie atlēkušās ripas Dzierkalam vairs neļauj

31′ Atkal ASV izlasei sanāk ilgstošs uzbrukums, šoreiz gan viss noslēdzas diezgan vienkārši – ar Nika Perbiksa metienu no zilās līnijas un kārtējo Šilova seivu

29′ Ābols saņem piespēli vārtu tuvumā, Desmits atsit viņa metienu

28′ Uz īsu brīdi bija izdevies novirzīt spēli no Šilova vārtiem, tomēr ripa atkal un atkal atgriežas Latvijas zonā

25′ Starp mača apmeklētājiem ir arī Latvijas prezidents Egils Levits

25′ Taks mēģināja izdarīt piespēli gar vārtiem, bet sanāca samērā bīstams metiens. Spēle apturēta, Šilova vārti izgrūsti no vietas

24′ Indrašis laužas pie vārtiem, bet tiek apturēts ar spēka paņēmienu

22′ ASV otro periodu sāk ļoti aktīvi, Latvija spiesta izdarīt pārmetienu

21′ Sākusies otrā trešdaļa!

Pirmais periods

20′ Noslēgusies pirmā trešdaļa!

20′ Perioda izskaņā Rihards Bukarts pēc kontrakta ar vārtsargu netrāpa vārtos no tuvās distnaces. Uzbrucējs nokrīt tieši tiesneša priekšā un nekautrējas izrādīt savu neapmierinātību

20’🥅Standarta vairākuma izspēle atnes rezultātus – pirmo vārtu autors Grimaldi saņem ripu iemetiena aplī un precīzi met vienā pieskārienā

18’❌ Rubīns pārkāpj noteikumus aiz saviem vārtiem, divas minūtes mazākumā

16’🥅 VĀRTI! Rihards Bukarts izlaužas pie vārtiem, Desmits ripu nepiespiež un pirmais pie tās ir Jānis Jaks, kurš netraucēti iemet to vārtos!

16′ Mets Koronato vairākuma izspēli noslēdz ar spēcīgu metienu, Šilovs paspēj pārvietoties un noķert ripu

14’❌ Freibergs nepaspēj tikt pie ripas un paklupina amerikāni, kurš slidoja tai pakaļ, Latvijai divas minūtes mazākumā

13′ Vēl viena laba piespēle sanāk Rihardam Bukartam, diemžēl vārtu priekša nav neviena komandas biedra

12′ Spēcīgs metiens no iemetiena apļa sanāk Balceram, Desmits demonstrē savu meistarību

11′ ✔️Kārlis Čukste saņem grūdienu mugurā un pieceļas vien pēc pāris minūtēm, tomēr laukumu atstāj paša spēkiem un nestuves nav nepieciešamas. Tiesneši pēc atkārtojuma noskatīšanas Aleksam Takam piešķir divu minūšu sodu

10’🥅 Prieki nebija ilgi. Roko Grimaldi saņem piespēli vārtu tuvumā, apkārt nav neviena pretspēlētāju, amerikānis met precīzi Šilovam neērtā augstumā

8’🥅ROBERTS BUKARTS! Identiska kombinācija kā iepriekš, ar to vien atsķirību, ka pieredzējušais uzbrucējs ieraida ripu vārtos. Realizēts vairākums un rezultāts ir atklāts!

8′ Rihards Bukarts no aizvārtnes piespēlē Ķēniņam, Ronalds met, Desmits atvaira

7′ Indrašis laužas gar apmali, bet viņa ceļā ir tiesnesis, kurš kļūst par nepārvaramu barjeru šajā uzbrukumā

7’✔️Šoreiz noteikumu pārkāpums nepaliek bez tiesnešu uzmanības un Latvija spēlēs vairākumā

6′ Roberts Bukarts piespēlē gar vārtiem arī šoreiz ripa līdz vārtiem nenonāk

4′ Čukste met no zilās līnijas cerībā uz nūjas pielikšanu, taču ripa pat neaizlido līdz vārtiem

2′ Rihards Bukarts cietis sadursmē pie apmales, tiesneši šo momentu atstāj bez uzmanības

1′ Latvijas starta piecinieks – Uvis Balinskis, Kristaps Zīle, Kaspars Daugaviņš, Rodrigo Ābols, Rūdolfs Balcers

1′ Spēle sākusies!

Pirms spēles

Informācija tiem, kuri uzskata, ka ASV izlase šodien nebūs motivēta – laika posmā no 2013. līdz 2022. gadam amerikāņi spēlē par bronzu piedalījušies sešas reizes, četros gadījumos svinot uzvaru.

ASV izlases uzbrucējs Alekss Taks Latviju nosaucis par komandu ar labu darba ētiku un konkurētspēju. Viņš arī izcēla, ka Latvijas komanda kustas ātri, bet dažreiz arī mēģina spēlēt netīri

ASV izlases uzbrucējs: Latvijas komanda kustas ātri, dažreiz mēģina spēlēt “netīri”

Latvijas izlase šovakar paliks Tamperē un Rīgā ielidos rītdien. Hokejistu sagaidīšana paredzēta plkst. 13:00 pie Brīvības pieminekļa

Zināms, kur un kad līdzjutēji varēs sagaidīt Latvijas izlasi

Harijs Vītoliņš sastāvu atstājis nemainīgu – pieteikumā ir visi tie paši hokejisti, kuri spēlēja vakar pret Kanādu

Gluži kā pirms pusfināla, arī pirms spēles par trešo vietu Latvija neaizvadīja rīta treniņu